Bojovník a smolař 18. etapy: Bahrain-McLaren vs. Marc Hirschi

nabor

Bojovníky 18. etapy (a vlastně i předchozích dní) jsme vybrali tým Bahrain-McLaren. Smolařem byl dnes jednoznačně Marc Hirschi, přestože poveze zítra červená čísla právě on.

Bahrain-McLaren

Letošní souboj o celkové pořadí se zatím odehrává téměř výhradně v režii týmu Jumbo-Visma. Ze začátku jejich dominanci zpochybňoval snad jen Tadej Pogačar, ale i on v posledních dnech ztrácí energii. Jeho místo naopak zaujal Mikel Landa a celý Bahrain-McLaren, který v posledním týdnu dělá vše pro to, aby svého lídra dostal minimálně na pódium. Včera rozjeli na závěrečném stoupání silné tempo a až na Seppa Kusse se zbavili všech domestiků Jumba. Landa ale nakonec neměl síly na větší útok. Dneska tomu bylo jinak. V klíčovém stoupání na Plateau de Glières Landa zaútočil společně se svým kolegou Woutem Poelsem a v jednu chvíli si vypracovali náskok více než půl minuty. Poté co Poels odpadl, převzal jeho roli Pello Bilbao, který se vrátil z úniku. Po několikakilometrovém úsilí je nakonec žlutý vlak Jumba přece jen dojel, ale každý fanoušek u televize si jejich nasazení a útočný styl musel užívat. Protože přiznejme si, útoky hlavních favoritů jsme letos bohužel téměř neviděli.

Marc Hirschi (Team Sunweb)

Smolařem dne byl bez debat mladý Švýcar a objev letošní Tour, Marc Hirschi. Vítěz 12. etapy si dnes znovu nastoupil do úniku a po dvou vyhraných prémiích se téměř oblékl do puntíkatého dresu. Navíc se ocitl na čele závodu jen s Kwiatkowskim, Carapazem a Bilbaem a měl velmi blízko k dalšímu etapovému vavřínu. Jeho naděje ale zhatil pád ve sjezdu, po kterém ztratil téměř půl minuty a již se nedokázal do dobře spolupracující skupiny na čele vrátit. Nakonec dojel ve skupině hlavních favoritů na solidním 13. místě. Společně s červeným číslem pro bojovníka etapy to pro něj ale bude nejspíše jen slabou útěchou.