Bojovník a smolař 15. etapy – Mattia Cattaneo vs. Pascal Ackermann

nabor

Vuelta se blíží ke svému závěru a minulostí je i 15. etapa. V ní se bojovníkem stal Mattia Cattaneo, za smolaře jsme vybrali Pascala Ackermanna.

Bojovník etapy – Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick Step)

Italský závodník Mattia Cattaneo se v dnešní nejdelší etapě Vuelty pustil do úniku. Společně s ním odjela velmi silná skupinka s Luisem Leonem Sánchezem, Guillaumem Martinem nebo Timem Wellensem. Ale Ital měl dnes velmi dobré nohy a když se zdálo, že bude únik dostižen, Cattaneo zaútočil. Brzy si vytvořil až dvouminutový náskok na hlavní pole a mohl snít o etapové výhře. Jenže v posledních deseti kilometrech rozjel peloton vysoké tempo. Cattaneovi navíc začal foukat vítr přímo do obličeje a jeho dobrodružství bylo ukončeno přibližně 4 kilometry před cílem.

Smolař etapy – Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe)

Bora dnes režírovala etapu a věřila svému spurterovi Pascalu Ackermannovi. Ten se v hlavním poli, na rozdíl od Sama Bennetta, udržel. Jeho týmoví kolegové drželi únik na uzdě a dokázali stáhnout i uniknuvšího Cattanea. V neuspořádaném závěru měl Ackermann dobrou pozici a vyrazil, jenže nebyl jediným elitním spurterem, který v hlavním poli setrval. Ještě lepší nohy měl totiž Jasper Philipsen, který Němce přespurtoval a na pásce byl jako první. Pascal Ackermann tak nedokázal využít celodenní práce svého týmu.

Zdroj obrázků:
Twitter (2020): Deceuninck Quick-Step,  https://twitter.com/deceuninck_qst/status/1324381055126806528/photo/1 (5. 11. 2020)