Bojovník a smolař 14. etapy: Gesbert vs. Bardet

nabor

V etapě končící na věhlasném Tourmaletu jury uznala nejbojovnějším jezdcem dne Élieho Gesberta z týmu Arkéa Samsic. Za smolaře naše redakce vybrala Romaina Bardeta, jednoho z relativních tradičních favoritů na celkové prvenství, který dnes nejvíce ztratil.

Bojovník etapy – Élie Gesbert

Mladý Francouz, který za sebou nemá zatím žádné výrazné úspěchy ve WT, si dnes nastoupil do prvního početnějšího úniku, byl v první trojce jak na vrchařské, tak na sprinterské prémii, a po začátku stoupání na Tourmalet se aktivně přidal k útoku Romaina Sicarda. Zůstal v něm nakonec sám a absolvoval tak čtvrtinu náročného stoupání s půlminutovým odstupem na řídnoucí peloton. Do cíle pak dojel v poklidu na 31. místě se ztrátou 11 minut.

Smolař etapy – Romain Bardet (AG2R La Mondiale)

Možná nelze slabou formu nazvat přímo smůlou, možná byla důvodem i nějaká zdravotní indispozice, ale osmadvacetiletý Francouz dnes určitě patří mezi ty nejzklamanější v pelotonu. Poté, co ještě v polovině června vyjel jako druhý na Mont Ventoux v nové jednorázovce, ho forma poněkud opustila a na Tour se zatím hledá. Po 12 etapách se držel na 14. místě se ztrátou 3:20 min., v časovce nabral více jak další dvě minuty, a dnes jeho pád celkovým pořadím pokračoval. Do cíle přijel ve velké skupině se ztrátou 20 minut na vítěze a patří mu celkové 26. místo.