Bojovník a smolař 13. etapy: Maximilian Schachmann vs. Bauke Mollema

nabor

Třináctá etapa letošní Tour de France byla jednou z nejtěžších v ročníku. Největším bojovníkem etapy byl zvolen Maximilian Schachmann, největším smolařem jsme vybrali Baukeho Mollemu.

Bojovník etapy: Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe)

Bojovníkem etapy se stal Maximilian Schachmann. Němec do závodu nastoupil po kolizi s autem na monumentu Kolem Lombardie, ze kterého si odnesl zlomenou klíční kost. Dnes si dokázal dojet do úniku, ze kterého zaútočil a jel skvěle. Byl dostižen dvojicí Martínez-Kämna až v posledních dvou kilometrech etapy. Po dlouhé sólové jízdě už jim nemohl konkurovat a skončil v etapě třetí.

Smolař etapy: Bauke Mollema (Trek-Segafredo)

Stejně jako včera, i dnes je smolařem jezdec, který ze závodu odstoupil. Dnes je to Bauke Mollema, který se připletl do pádu s Romainem Bardetem. Zatímco Francouz pokračoval, tak Nizozemec zůstal ležet na vozovce a posléze závod opustil. Bauke Mollema opustil závod ze 13. místa průběžného pořadí s ambicí na Top 10.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Martínez wins stage 13, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-13/results/ (11. 9. 2020)