Bojovník a smolař 13. etapy: Ciccone a López

nabor

Bojovníků v dnešní etapě bylo mnoho. Nakonec jsme se rozhodli pro Giulia Cicconeho. Za smolaře jsme pak určili Miguela Ángela Lópeze, který nabral ztrátu kvůli technickým problémům v ten nejnevhodnější čas.

Bojovník etapy: Giulio Ciccone

Trek pro dnešní den zvolil odvážnou strategii. Do úniku poslali kromě Cicconeho ještě Gianlucu Brambillu, Nicolu Conciho a hlavně Baukeho Mollemu.

Mollema byl vysoko postaveným mužem celkové klasifikace, a tak bylo překvapením, že bylo tomuto úniku dovoleno získat náskok.

Pro Mollemu pracovali všichni tři jeho týmoví kolegové. Před cílovým stoupáním zde však zůstal Holanďanovi k ruce jen Giulio Ciccone, který byl již na předchozích prémiích aktivní a zítra znovu vyjede v modrém dresu pro nejlepšího vrchaře.

Ciccone rozjel hned od úvodu cílového stoupání ostré tempo. Z úniku tak začali postupně odpadat i špičkoví vrchaři jako Ion Izagirre nebo Andrey Amador. Italovo tempo byli postupně schopni akceptovat pouze jeho kapitán Bauke Mollema a dále Ilnur Zakarin s Mikelem Nievem. Ciccone ještě chvíli Mollemovi vypomohl než i jemu došly síly a mohl vyslat svého lídra vstříc osudu.

Smolař etapy: Miguel Ángel López

Zatímco adeptů na bojovníka etapy bylo mnoho, smolařů bylo o poznání méně. My nakonec vybrali Miguela Ángela Lópeze. Kolumbijec nabral ztrátu již v minulých etapách a to zejména kvůli nepovedené časovce.

Včera vjel peloton do hor a López společně s Mikelem Landou zaútočil. Získali tak nazpět půl minutu a včera jsme je oba vyhlásili za bojovníky dne. Dnes měli oba jiný osud. Zatímco Mikel Landa nastoupil již v úvodu závěrečného stoupání a na bojovníka etapy aspiroval znovu, Lópeze potkala smůla. Ačkoliv Astana dlouhé kilometry dnes udávala tempo pelotonu a López se zjevně cítil výborně, jeho šance zhatily technické problémy. Než dostal López nové kolo, ztratil mnoho sekund a když se znovu rozjel, ocitl se ve skupině Simona Yatese, který odpadl.

López se chvíli svezl a po chvíli vyrazil osamoceně. Za chvíli měl na dohled dvojici Roglič-Nibali. Ovšem v tu chvíli zdolával prudkou část stoupání a ačkoliv se možná zdálo, že je má na dosah, stále mu ještě zbývalo hodně. Nakonec i Lópezovi došly síly a do cíle dorazil na 11. místě, 4 minuty a 19 sekund za vítězným Zakarinem. Na Rogliče pak nestačil o takřka minutu a půl.