nabor

Bojovníkem dnešní etapy je zaslouženě její vítěz Philippe Gilbert, jehož jako jezdce s bojovným srdcem zná už dlouho celý cyklistický svět. Na titul smolaře jsme dnes nominovali Alexe Aranburua, i když druhé místo je přece krásné, že?

Bojovník etapy – Philippe Gilbert

Sedmatřicetiletý Belgičan se loučí s tříletým pobytem v týmu Deceuninck QuickStep ve velkém stylu. Po vítězství na Paříž – Roubaix ještě etapa na Vueltě a příspěvek k 2. místu týmu v týmové časovce na úvod Vuelty. Podporován v úniku kolegou Timem Declercqem, si dnes vyhlédl ideální místo k útoku a jel a jel a jel…. Téměř o generaci mladším baskickým soupeřům Aranburuovi a Barcelóovi ujel ve stoupání o hodnotách 10-12-14% o 20 vteřin a odolal jejich tlaku i v následujícím sjezdu k cíli. I v týmu Lotto Soudal dostal tříletou smlouvu, a tak se můžeme těšit, jaké výkony tento houževnatý bojovník ještě předvede.

Smolař etapy – Alexander Aranburu

Třiadvacetiletý Bask z týmu Caja – Rural má druhá místa, zdá se, předplacená. Na letošní Vueltě dnes již druhé „stříbro“ – a to se muselo zdát, že „toho“ Gilberta přece musí dojet!! V 8. etapě z Valls do Igualady druhý ve spurtu za Nikiasem Arndtem… Na letošní Vueltě a Burgos druhý v 1. etapě v okolí Burgosu (ale jednu etapu tam i vyhrál)… Druhý na španělském závodě Circuito de Getxo za kolegou z týmu Jonem Aberasturim… Druhý v 1. etapě Tour of the Alps… Ale samozřejmě víme – druhé místo kdekoli přece není vyložená smůla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.