Bojovník a smolař 12. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

Únik oslavil další vítězství na této Vueltě. Na stoupání Peñas Blancas vyjel jako první Richard Carapaz, kdo byli ale další hrdinové etapy?

Bojovník etapy Samuele Battistella (Astana)

Samuele Battistella se stal součástí početné 32členné skupiny, které se nakonec podařilo odjet z pelotonu. Byla zde však spousta špičkových vrchařů a Italovi tak bylo jasné, že proti nim by na závěrečném stoupání měl jen malou šanci. Pustil se tak do sólového nástupu již necelých 60 kilometrů před cílem. Dlouho bojoval proti celému úniku, nicméně nakonec byl dostižen po 30 kilometrech. V cílovém stoupání mu pak již chyběly síly a poměrně brzo odpadl. Jako útěchu mu však pořadatelé udělili titul bojovníka etapy.

Smolař etapy Louis Vervaeke (Quick-Step Alpha Vinyl)

Možná by si titul smolaře etapy zasloužili více Boy van Poppel, Santiago Buitrago a Callum Scotson, kteří do etapy nenastoupili kvůli pozitivnímu testu na covid-19. Ačkoliv bychom rádi přinesli pozitivní zprávy, zřejmě se nejedná o poslední případy. Proto jsme jako smolaře pro odlehčení označili Louise Vervaekeho. Ten dnes doplatil na zvláštní strategii Quick-Stepu. Belgická stáj vyslala Vervaekeho na začátku dne do úniku. Zde Belgičan zřejmě měl být k dispozici, pokud by ho později potřeboval Remco Evenepoel. Nicméně únik dostal náskok přes 10 minut a brzy bylo jasné, že z něj vzejde vítěz etapy. Vervaeke však v úniku i nadále setrvával a povel k tomu, aby se vrátil do pelotonu, přišel jen krátce před cílovým stoupáním. Je tak otázkou, proč musel Belgičan vyplýtvat zbytečně síly 130kilometrovou účastí v úniku a stažen nebyl dříve.

Zdroj fotografie: Getty Images