nabor

Šestadvacetiletý Dán Mads Pedersen (Trek-Segafredo) slaví po třech 2. místech na letošní Vueltě vítězství. Vybojoval ho ve sprintu proti Bryanu Coquardovi (Cofidis) a Pascalu Ackermannovi (UAE Team Emirates).

Poslední rovinatá etapa druhého týdne nabídla trasu mezi městy Ronda a Montilla dlouhou téměř 170km. Závodníci hned po startu vyrazili na sever do španělského vnitrozemí. Do úniku se vydala trojice J. van der Berg (EF Easy post), A. Okamika (Burgos BH) a J. Bou z týmu Euskaltel. Díky větru vanoucímu z jihu se únik udržel před pelotonem až na metu 10km před cílem a celkově etapa měla velmi vysoký rychlostní průměr. V cílové Montille na závodníky čekal technický závěr s proměnlivým profilem, kterého využil nejprve tým Jumbo-Visma pro lídra Rogliče, ale marně. Kdežto Němec Pascal Ackermann přibližně 350 metrů před páskou akceleroval a pokusil se zaskočit ostatní sprintery. Vytvořil si dvou, třímetrový náskok na Madse Pedersena, který však dokázal útok Ackermanna zničit a dojel si pro premiérové vítězství na Vueltě a celkově druhé na Grand Tour.

O víkendu se budou činit oproti dnešku jezdci s ambicemi na dres celkového lídra a dres nejlepšího vrchaře. Na programu budou dvě superhorské etapy v pohoří Sierra Nevada.

Zdroj fotografie: Getty Images

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.