Bojovník a smolař 11. etapy: Aimé De Gendt vs. Niki Terpstra

nabor

Dnešní volba smolaře byla zcela jasná a celá redakce mu drží palce. Bojovníkem byl oficiálně ustanoven člen celodenního úniku.

Bojovník Aimé De Gendt

Už pětadvacetiletý Belgičan se letos dostal s týmem Wanty-Gobert poprvé na worldtourovou akci. V dnešní etapě jel od počátku ve čtyřčlenném úniku, a když zhruba na desátém kilometru před cílem zbývalo z jejich náskoku posledních 25 sekund, rozhodl se zaútočit a pokusit se o převratný výsledek. Dostal se ještě na odstup 45 sekund od čela pelotonu, ale po několika kilometrech ho řítící se balík spolkl. Sympatický počin byl organizátory odměněn titulem bojovníka etapy.

Smolař Niki Terpstra

Zkušený Holanďan je nejen smolařem dnešním, ale i velikým celkovým smolařem letošní sezóny. Spadl na Flandrech a kvůli otřesu mozku nemohl startovat na Paříž – Roubaix. Dnes se po 137 kilometrech zamotal do pádu, jehož příčinu kamery neodhalily, dlouho ležel otřesen na silnici a poté ze závodu odstoupil. Vydal se opět na cestu do nemocnice, pravděpodobně se zlomeninou klíční kosti. Přejeme mu brzké uzdravení.