Bojovník a smolař 11. etapy: Ackermann vs. Viviani

nabor

Předposlední sprinterská etapa přinesla výhru Caleba Ewana. Jako bojovníka jsme zvolili Pascala Ackermanna, který i přes rozsáhlé odřeniny obsadil třetí místo v etapě. Smolařem Eliu Vivianiho, který znovu vyšel naprázdno.

Bojovník etapy: Pascal Ackermann

Pascal Ackermann byl ještě před včerejší etapou dominatním spurtérem celého Gira. Dvakrát se mu podařilo vyhrát etapu a poměrně jasně vedl bodovací soutěž.

V dojezdu včerejší etapy se však zamotal do hromadného pádu. Z něj vyvázl bez vážnějších zranění, ale sedřený pravý bok a loket v obvazech mu pro dnešní etapu příliš šancí nedával.

Ackermann však bojoval. Dojel si pro body na rychlostní prémii a jakmile se přiblížil dojezd etapy, posunul se do čelní části pelotonu. Bora mu následně začala připravovat pozici do závěru, což se jí povedlo nejlépe ze všech týmu. Ackermann však možná vyrazil až příliš brzy. Za ním čekal jak Caleb Ewan, který nakonec vyhrál etapu, tak Arnaud Démare. Francouz bral druhé místo a posunul se do vedení bodovací soutěže. Ackermann však třetím místem překvapil. Maglia ciclamino pro nejlepšího spurtéra sice neudržel, ale ukázal, že boj o něj rozhodně nevzdává.

Smolař etapy: Elia Viviani

Poraženým spurtérem Gira se stal Elia Viviani. Ten sice projel první cílem třetí etapy, ale o výhru byl nakonec připraven rozhodčími, kteří ho vyloučili za nebezpečné počínání v cílové rovince.

Vivianiho toto rozhodnutí velice rozzuřilo, jelikož chtěl obhájit vítězství v bodovací soutěži z loňského roku. Následně byl ještě dvakrát druhý, ale vítězství mu vždy uniklo.

Poslední šanci měl dnes, jelikož po dnešku z Gira odstupuje. Důvodem je náročný zbytek závodu a Viviani chce šetřit síly na Tour de France, kde se pravděpodobně představí (stejnou strategii zvolil Caleb Ewan, který rovněž po dnešku odstupuje).

Italský šampion však neuspěl ani dnes. V závěru neměl ideální pozici a nakonec obsadil až čtvrté místo. Po loňských čtyřech vítězných etapách letos odjíždí s prázdnou.