Bojovník a smolař 10.etapy: Stefan Küng vs. Christian Prudhomme

nabor

Bojovníkem etapy dnes jury vyhlásila „únikáře“ Stefana Künga. Za smolaře dnešního dne můžeme vyhlásit samotného ředitele „Staré dámy“.

Bojovník 10. etapy: Stefan Küng (Groupama-FDJ)

V rozhovoru po etapě šestadvacetiletý Švýcar uvedl, že neměl dnes v úmyslu jít do úniku, ale jeho dobrý přítel Michael Schär mu ráno poslal esemesku, aby do toho s ním šel. A protože tým FDJ nemá výrazného sprintera a bohužel už ani Thibauta Pinota na celkové pořadí, stalo se. Oba spolu strávili necelých 70 kilometrů v úniku, i když v očekávání větrného závěru jim peloton nedopřál více než minutu a půl náskoku. Stefan pak zaútočil ještě na mostě na ostrov Ré, poté, co peloton vystoupal na nejvyšší bod mostního oblouku. A jeho motiv? Přece cena pro největšího bojovníka a červené číslo na zítřek!

Smolař 10. etapy: Christian Prudhomme

Ano, v redakci jsme vybrali za smolaře samotného ředitele Tour de France 2020. Muž, který má za sebou určitě těžká jednání a spoustu práce s organizací a veškerým zajištěním letošní problematické a složité Tour, údajně obdržel po prvním týdnu závodu svůj test na COVID-19 označený jako pozitivní. Dnes ráno musel na sedm dní opustit závod a uchýlit se do domácí karantény. Snad to ze špatných zpráv bude pro něj i pro celý závod všechno.

/zdroj obrázku: www.cyclingnews.com/