Bojovník a smolař 10. etapy: Peter Sagan vs. Jakob Fuglsang

nabor

Peter Sagan se konečně a opravdu po zásluze dostal na opačný pól naší rubriky a všichni mu to přejeme. Za smolařem dnešní deštivé etapy jsme vybrali Jakoba Fuglsanga, jehož sny o růžové bedně jsou zase o minutu dál.

Bojovník etapy: Peter Sagan (Bora-hansgrohe)

Ač třicetiletý, přesto nováček na Giro d’Italia. A růžový závod mu po patnácti měsících přinesl konečně zase etapový vavřín. Když to nešlo ve spurtech, přišla na řadu profesorská týmová taktika v začátku dobře vybrané etapy a pak Peterovy skvělé nohy. Není zrovna vrchař, ale nebál se nastoupit v prvním prudkém kopci. Věděl, že mnoho jezdců s ním nebude v úniku spolupracovat, protože je jasné, že na pásce by byl nejrychlejší. Přesto do toho šel už 130 kilometrů před cílem. Na nikoho nespoléhal, nástupy lepších vrchařů si pokrýval sám. A v posledním kopci setřásl i mistra Británie a na mokré rovině odolal pelotonu, který mu začínal dýchat na záda. Bojovník jaksepatří, gratulujeme!

Smolař etapy: Jakob Fuglsang (Astana)

Pětatřicetiletý Dán je stále výborným jezdcem. Byl už na patnácti Grand Tour, ale pořád žádný velký úspěch. Na letošním Giru začal skvěle, v etapě končící na Etně byl pátý, ještě dvakrát v minulém týdnu byl do desítky a v neděli mu to vyneslo prozatímní 6. místo v celkové klasifikaci, s řešitelnou ztrátou 1:01 minuty na vedoucího Almeidu. Dnes Astana v závěru etapy dřela na čele, ale v posledním sjezdu přišel defekt, prázdná pneumatika, a Fuglsang ztratil víc než minutu. Jeho ztráta na 11. místě je po dnešku 2:20 minuty.