Bojovník a smolař 1. etapy: João Almeida vs. Miguel Ángel López

nabor

Za bojovníka etapy jsme určili João Almeidu, který překvapivě stanovil druhý nejrychlejší čas dne. Naopak hned po prvním dnu se se závodem loučí Miguel Ángel López.

Bojovník etapy: João Almeida (Deceuninck-Quick Step)

Tento dvaadvacetiletý Portugalec je dnes určitě jedním z hlavních překvapení dne. Ačkoliv se jedná o národního časovkářského mistra do třiadvaceti let, je znám především pro své vrchařské schopnosti. Almeida zajel čas 15:46, který dlouho nedokázal nikdo vylepšit. Zuby si na něm vylámali i takoví časovkáři jako Rohan Dennis nebo Geraint Thomas. Nakonec jediný, kdo byl schopen Portugalce překonat, byl Filippo Ganna. Přesto je Almeidovo druhé místo určitě velkým překvapením.

Smolař etapy: Miguel Ángel López (Astana)

Vítěz královské etapy a šestý muž celkového pořadí nedávno skončené Tour de France přijel na Giro jako klíčový závodník Jakoba Fuglsanga. Společně s Aleksandrem Vlasovem měli Dánovi pomáhat ve stoupáních a Astana přijela do Itálie s jedním z nejsilnějších týmů za poslední roky. Ovšem plán na zisk růžového trikotu zaznamenal trhliny hned první den. Nejenže Fuglsangovi se časovka příliš nepovedla, ale právě López utrpěl těžký pád. Překvapivě se tak stalo na dlouhé rovince, kdy Kolumbijec ztratil kontrolu nad svým kolem a ve vysoké rychlosti najel do bariér podél trati. Přijet pro něj nakonec musela sanitka a v závodu ho tak již neuvidíme. My jen doufáme, že jeho zranění nejsou vážná.