Bojovníci vs smolaři 6. etapy: Chaves vs Formolo

nabor

Štěstí dnes přálo odvážnému Johanu Estebanu Chavesovi, naopak záda ukázalo Davidu Formolovi, který pod Etnou spadl a také proto schytal přes pět minut.

Johan Esteban Chaves (Mitchelton-Scott)

Chaves a Yates (oba Mitchelton-Scott)- vítězové 6. etapy Giro d'Italia 2018
Chaves (vlevo) slaví dnešní triumf

Druhý muž Gira 2016 loni po skvělém startu sezóny převážně paběrkoval. Na Tour dojel 62., do desítky se pak coby jeden z hlavních adeptů na výhru nevešel ani na Vueltě. Dominantní příčinou byla zřejmě psychická nepohoda. Věčně usměvavého Kolumbijce zasáhlo úmrtí jeho výborné kamarády, fyzioterapeutky Diany Casas, jež měla v době konání Tour de France nehodu na kole. Právě jí věnoval Chaves dnešní výhru, k níž učinil první krok ještě před polovinou etapy, když se k překvapení všech dostal do úniku dne. V něm pak zachoval chladnou hlavu, nenechal se vycukat akceleracemi soupeřů a díky gentlemanskému gestu Simona Yatese si mohl užít zasloužených ovací pro vítěze 6. etapy Giro d’Italia 2018.

Davide Formolo (BORA – hansgrohe)

Davide Formolo na Giro d'Italia 2018
„Jednou vyhraje Giro,“ řekl o Formolovi Jonathan Vaughters

Chtěl vylepšit loňské desáté místo. Úvodní časovku zajel nad očekávání dobře. Obrýlený pětadvacetiletý sympaťák však už po první horské etapě Gira ví, že splnit cíl bude hodně těžké. Krátce před začátkem výjezdu na Etnu ho postihl pád. Briskně se dokázal vrátit do pelotonu, velmi brzy z něj ale znovu odpadal. Po etapě jsme se dozvěděli proč. Na vině nebylo bolavé koleno, nýbrž poškozené kolo, s nímž se Formolo napříč stoupáním pral. Rodák z Negraru se propadl na 31. místo se ztrátou 5:35 a o pozici lídra se dost možná bude muset podělit s průběžně 16. Patrickem Konradem.

1 komentář

Comments are closed.