Bojovníci vs. smolaři 5. etapy: Vendrame vs López

nabor

Bojovníkem 5. etapy se stal člen úniku Andrea Vendrame. Za smolaře jsme zvolili Miguela Ángela Lópeze, který spadl a ztratil dalších 40 vteřin.

Andrea Vendrame (Androni-Sidermec)

Teprve 23 letý Ital Andrea Vendrame letos poprvé startuje na Grand Tour a zatím předvádí slušné výkony. Dnes se dostal společně s Eugertem Zhupou, Ryanem Mullenem a Laurentem Didierem do úniku a právě Vendrame se na čele udržel nejdéle ze všech. Když 20 kilometrů před cílem nastoupil Didier, Vendrame se nikam nehnal a zkušeně si v sedle Lucemburčana dojel. O pár kilometrů později pak sám nastoupil a vyhrál horskou prémii. Mezitím, co byl zbytek úniku pohlcen pelotonem, tak Vendrame stále unikal. Balík ho nakonec dojel až 3 kilometry před páskou. Za to mu právem náleží prestižní ocenění naší redakce – bojovník dne.

Miguel Ángel López (Astana Pro Team)

Anděl jménem, Superman přezdívkou. Zatím ale není Giro pro kolumbijského vrchaře ničím jiným než zklamáním. Ještě před startem závodu spadl, když si podobně jako Chris Froome projížděl trasu prologu. V samotném prologu pak ztratil téměř minutu na prvního Toma Dumoulina. Ani včera se s formou příliš nepotkal a v závěru ztratil dalších 21 vteřin. Největší smůla ho ale potkala dnes. Necelých 5 kilometrů před cílem López podcenil pravotočivou zatáčku a skončil na louce. I přes frenetické úsilí svých spolujezdců (Zeits, Sánchez) dojel až 53. se ztrátou 43 vteřin. Po 5. etapách tak Kolumbijec ztrácí již 1:57 a boj o první desítku je zatím v nedohlednu.