Bojovníci vs. smolaři 4. etapy: Mosca vs. Schachmann

nabor

Dnešním bojovníkem jsme zvolili Jacopa Moscu, člena denního úniku. Naopak smolařem se stal Maximilian Schachmann, který se pádem v posledních kilometrech připravil o dobrý výsledek.

Jacopo Mosca

Jacopo Mosca byl jedním z pěti závodníků, kteří se na začátku etapy vydali do úniku.  Mosca si počínal velmi aktivně a zapojoval se do boje o všechny prémie dne a nakonec vyhrál druhou rychlostní prémii na trati. Necelých čtyřicet kilometrů před cílem pak výrazně navýšil tempo úniku a Enrico Barbin s Quentinem Jaureguim odpadli. Následně byl hlavním motorem celé skupiny, ale i ta byla dojeta třináct kilometrů před cílem. Uprchlíci si akorát mohli podat ruce a dokončit hluboko ve startovním poli.

Maximilian Schachmann

Max Schachmann přijel na Giro pro celkové pořadí. Byla to velká neznámá, a tak bylo překvapením, když po prvních třech etapách figuroval mezi nejlepšími a držel trikot pro nejlepšího mladého závodníka. Schachmann se i dnes dral před závěrečným stoupáním dopředu, ale bohužel v jedné ze zatáček podklouzl a spadl. Němec se sice dokázal vrátit do čelní skupiny, ale mezitím již započalo cílové stoupání a dobrá pozice byla pryč. Schachmann ještě dokázal limitovat své ztráty a nakonec dorazil na 21. místě s pouze desetisekundovou ztrátou.