Bojovníci vs. smolaři 3. etapy: Únik vs. Campenaerts

nabor

V dnešní rubrice Bojovníci vs. smolaři bylo těžké určit obě kategorie. Jelikož jsme nemohli vyzdvihnout jednoho člena úniku, zvolili jsme jako bojovníky všechny tři závodníky, kteří strávili před pelotonem 220 kilometrů. Smolařem je pro nás dnes Victor Campenaerts, který vypadl z první desítky celkového pořadí.

Enrico Barbin, Marco Frapporti a Guillaume Boivin

Od začátku až skoro do konce. Tak dlouho vydrželi tito jezdci před pelotonem. Nastoupili hned poté, co byla etapa odstartována. Možná hlavní motivací modrý dres pro nejlepšího vrchaře. Tato etapa měřila 226 kilometrů a vedla skrz nekonečnou Negevskou poušť. Padesát kilometrů před cílem se náskok této trojice smrskl na pouhých čtyřicet sekund. V tu chvíli se zdálo, že pouť Boivina, Frapportiho a Barbina zanedlouho skončí. Peloton však poté mírně zpomalil a uprchlíci se tak znovu hlavnímu poli vzdálili na dvě minuty. Úniku možná trochu pomáhal zadní vítr, ale i ke konci etapy v sobě byli schopni nalézt sílu a nakonec byli dojeti až pět kilometrů před cílem. Strávili tak více než 220 kilometrů před hlavním polem.

Victor Campenaerts

Victor Campenaerts byl jedním z hrdinů úvodní časovky. Zde obsadil třetí místo a na vedoucího Dumoulina ztrácel pouhé dvě sekundy. Tento Belgičan tak stále mohl živit naděje na růžový dres. Ve druhé etapě se do růžového dostal Dennis. Campenaerts poté zaostával o tři sekundy, ale k růžovému dresu to bylo stále blízko.

Naopak po dnešní etapě má k Maglia Rosa daleko. V závěrečných kilometrech se totiž zapomněl na větru a etapu dokončil až na 116. místě. Ztratil sice jen 31 sekund, ale sen o růžovém trikotu se možná docela rozplynul.