Bojovníci vs. smolaři 20. etapy: Tom Dumoulin vs. Thibaut Pinot

nabor

20. etapa Gira je za námi. V celkovém pořadí je rozhodnuto. Největším poraženým dne je Thibaut Pinot (Groupama-FDJ). Bojovníkem jsme zvolili Toma Dumoulina (Sunweb), který se pokusil ještě dostat do růžového a následně ukázal týmového ducha.

Smolař dne – Thibaut Pinot (Groupama-FDJ)

Thibaut PinotPoraženým dne je jednoznačně tento Francouz. Thibaut Pinot se včera dostal na pódium, které chtěl udržet, ale více jak 40 kilometrů před cílem odpadl z čelní skupiny a nabral obrovskou ztrátu. Okamžitě spadl z pódia i z nejlepší desítky a je největším poraženým 20. etapy.

 

 

Bojovník dne – Tom Dumoulin (Sunweb)

Tom DumoulinTom Dumoulin dnes neměl co ztratit. Pokud chtěl zvítězit, musel získat necelých 50 vteřin na Chrise Frooma. Útočil daleko před cílem ve stoupání do Cervinie, ale Chris Froome se udržel i po pátém útoku na jeho zadním kole. Poté ho Froome dokonce odpáral a Dumoulinovi bylo jasné, že letos výhru neobhájí. Do skupiny se vrátil, počkal na příjezd Sama Oomena, který byl před dnešní etapou celkově desátý. Jakmile se Oomen vrátil, najel Tom Dumoulin na čelo celé skupiny a oplatil svému kolegovi pomoc, kterou pro něj Oomen odváděl po celé Giro.