Jak bojovník tak smolař etapy byl dnes více než jasný. Froome po osmdesátikilometrovém sólu zvítězil v etapě a dostal se tak do celkového vedení. Naopak doposud vedoucí muž Simon Yates se celým dnem protrápil a do cíle dorazil takřka 39 minut za vítězným Froomem.

Chris Froome

Froome po dnešní etapě prohlásil, že měl dnes dvě možnosti: Buď se pokusit ujet Pozzovivovi na posledním stoupání dne a dostat se tak na pódium nebo zkusit něco šíleného a pokusit se ještě Giro vyhrát. Froome a jeho tým si nakonec vybral druhou variantu. Tým Sky nejprve nastolil ostré tempo a osmdesát kilometrů před cílem na legendárním stoupání Colle delle Finestre Froome nastoupil. Na jeho nástup nikdo nezareagoval a Froome si do vrcholu kopce vypracoval 40 sekundový náskok. Ve sjezdu riskoval a svůj náskok již pouze navyšoval. Nakonec do cíle dorazil o tři minuty dříve než druhý Carapaz. Po dnešku vede celkově o 40 sekund před Dumoulinem.

Simon Yates

Co k tomu dodat. Až do osmnácté etapy si Simon Yates počínal suverénně. Podařilo se mu vyhrát tři etapy a nebýt časovky, vedl by o více než dvě minuty celé Giro. V časovce však jeho náskok klesl na 56 sekund. Přesně polovinu z něj ukrojil Tom Dumoulin v osmnácté etapě na Prato Nevoso. Yates se však nevzdával a doufal, že v královské etapě přes Finestre bude mít lepší den. Opak se však stal pravdou. Yates odpadl již v úvodní fázi etapy. Do cíle již ztrátu jen nabíral a nakonec do cíle dorazil 38 minut a 51 sekund za vítězným Froomem.

1 komentář

  1. Přenos jsem bohužel mohl sledovat až od závěrečného stoupání. Prvních pár minut jsem ani nemohl uvěřit co se to na trati děje. Neskutečný výkon Frooma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.