Bojovníci vs smolaři 19. etapy: Froome vs Yates


Jak bojovník tak smolař etapy byl dnes více než jasný. Froome po osmdesátikilometrovém sólu zvítězil v etapě a dostal se tak do celkového vedení. Naopak doposud vedoucí muž Simon Yates se celým dnem protrápil a do cíle dorazil takřka 39 minut za vítězným Froomem.

Chris Froome

Froome po dnešní etapě prohlásil, že měl dnes dvě možnosti: Buď se pokusit ujet Pozzovivovi na posledním stoupání dne a dostat se tak na pódium nebo zkusit něco šíleného a pokusit se ještě Giro vyhrát. Froome a jeho tým si nakonec vybral druhou variantu. Tým Sky nejprve nastolil ostré tempo a osmdesát kilometrů před cílem na legendárním stoupání Colle delle Finestre Froome nastoupil. Na jeho nástup nikdo nezareagoval a Froome si do vrcholu kopce vypracoval 40 sekundový náskok. Ve sjezdu riskoval a svůj náskok již pouze navyšoval. Nakonec do cíle dorazil o tři minuty dříve než druhý Carapaz. Po dnešku vede celkově o 40 sekund před Dumoulinem.

Simon Yates

Co k tomu dodat. Až do osmnácté etapy si Simon Yates počínal suverénně. Podařilo se mu vyhrát tři etapy a nebýt časovky, vedl by o více než dvě minuty celé Giro. V časovce však jeho náskok klesl na 56 sekund. Přesně polovinu z něj ukrojil Tom Dumoulin v osmnácté etapě na Prato Nevoso. Yates se však nevzdával a doufal, že v královské etapě přes Finestre bude mít lepší den. Opak se však stal pravdou. Yates odpadl již v úvodní fázi etapy. Do cíle již ztrátu jen nabíral a nakonec do cíle dorazil 38 minut a 51 sekund za vítězným Froomem.

1 komentář

  1. Přenos jsem bohužel mohl sledovat až od závěrečného stoupání. Prvních pár minut jsem ani nemohl uvěřit co se to na trati děje. Neskutečný výkon Frooma.

Comments are closed.