Dnešním bojovníkem byl zvolen Španěl Luis León Sánchez (Astana Pro Team), smolařem Ir Sam Bennett (Bora-Hangrohe).

Luis León Sánchez (Astana Pro Team)

Sánchez byl dnes aktivní od začátku až do úplného konce. V průběhu etapy byl členem 4 různých úniků. Vyprovokoval hned první pokus o celodenní únik, který ale brzy skončil. Sánchez z toho vinil ostatní jezdce, kteří příliš nepomáhali a zvednutým prostředníčkem jim dal najevo, co si o nich myslí. Krátce poté se zapojil do dalšího útoku. Tentokrát v něm bylo více než 20 závodníků, ale i tento pokus nakonec vyšel naprázdno. Znovu to Sánchez zkusil 90 kilometrů před cílem. Skupina 8 jezdců ale opět špatně spolupracovala a byla brzy pohlcena.

Napočtvrté už to bylo lepší. Sánchez ujel společně s Poelsem, Hermansem a De Marchim, kteří s ním byli i při předchozím pokusu. Vypracovali si náskok více než minuty a konečně to vypadalo slibně. De Marchi v závěru zrychloval tempo a Poels s Hermansem nestačili. Společně s De Marchim je peloton dojel až 11 kilometrů před cílem. Sánchez je bojovník tělem i duší a občas nápadně připomíná Francesca Mosera. Kdybych si tak měl vsadit na zítřejší únik, Sáncheze bych zcela určitě neopomenul.

Sam Bennett (Bora-Hansgrohe)

Bennett zatím prožívá velmi smíšené Giro. Už dokázal vyhrát 2 etapy, ale při dalších čtyřech příležitostech skončil na pódiu, i když možná mohl vyhrát. Často se v klíčový moment ocital na špatném místě, nebo svůj spurt špatně načasoval. A dnes tomu bylo podobně.

Při nájezdu do cílové rovinky se pohyboval okolo 12. místa a nablízku neměl žádné spolujezdce. Dopředu se tak musel dostávat sám, což ho stálo spoustu sil. Ve chvíli, kdy začal Viviani spurtovat, ztrácel Bennett pořád 2 nebo 3 metry a navíc se musel dostávat okolo Bonifazia. I přesto ale nakonec na Vivianiho ztratil jen několik centimetrů. Po dojezdu neskrýval své zklamání a sypal si popel na hlavu. Ještě jednu možnost bude mít poslední den v Miláně, ale přesto to pro něj bude úspěšné Giro.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.