Bojovníci vs smolaři 17. etapy: Sánchez vs Bennett

nabor

Dnešním bojovníkem byl zvolen Španěl Luis León Sánchez (Astana Pro Team), smolařem Ir Sam Bennett (Bora-Hangrohe).

Luis León Sánchez (Astana Pro Team)

Sánchez byl dnes aktivní od začátku až do úplného konce. V průběhu etapy byl členem 4 různých úniků. Vyprovokoval hned první pokus o celodenní únik, který ale brzy skončil. Sánchez z toho vinil ostatní jezdce, kteří příliš nepomáhali a zvednutým prostředníčkem jim dal najevo, co si o nich myslí. Krátce poté se zapojil do dalšího útoku. Tentokrát v něm bylo více než 20 závodníků, ale i tento pokus nakonec vyšel naprázdno. Znovu to Sánchez zkusil 90 kilometrů před cílem. Skupina 8 jezdců ale opět špatně spolupracovala a byla brzy pohlcena.

Napočtvrté už to bylo lepší. Sánchez ujel společně s Poelsem, Hermansem a De Marchim, kteří s ním byli i při předchozím pokusu. Vypracovali si náskok více než minuty a konečně to vypadalo slibně. De Marchi v závěru zrychloval tempo a Poels s Hermansem nestačili. Společně s De Marchim je peloton dojel až 11 kilometrů před cílem. Sánchez je bojovník tělem i duší a občas nápadně připomíná Francesca Mosera. Kdybych si tak měl vsadit na zítřejší únik, Sáncheze bych zcela určitě neopomenul.

Sam Bennett (Bora-Hansgrohe)

Bennett zatím prožívá velmi smíšené Giro. Už dokázal vyhrát 2 etapy, ale při dalších čtyřech příležitostech skončil na pódiu, i když možná mohl vyhrát. Často se v klíčový moment ocital na špatném místě, nebo svůj spurt špatně načasoval. A dnes tomu bylo podobně.

Při nájezdu do cílové rovinky se pohyboval okolo 12. místa a nablízku neměl žádné spolujezdce. Dopředu se tak musel dostávat sám, což ho stálo spoustu sil. Ve chvíli, kdy začal Viviani spurtovat, ztrácel Bennett pořád 2 nebo 3 metry a navíc se musel dostávat okolo Bonifazia. I přesto ale nakonec na Vivianiho ztratil jen několik centimetrů. Po dojezdu neskrýval své zklamání a sypal si popel na hlavu. Ještě jednu možnost bude mít poslední den v Miláně, ale přesto to pro něj bude úspěšné Giro.