Bojovníci vs. smolaři 16. etapy: Aru vs. Pinot

nabor

Bojovníkem etapy je dnes Fabio Aru. Ten po doposud velmi neúspěšném Giru zajel dnes velmi dobrou časovku, i když jeho výkon byl poznamenaný dvacetisekundovou penalizací za jízdu za policejní motorkou. Smolařem je pak Thibaut Pinot, který si dnes vybral špatný den.

Fabio Aru

Fabio Aru má za sebou prozatím velmi špatné Giro. Přijel jako jeden z hlavních favoritů, ale v uplynulých dvou týdnech ztratil přes dvacet minut a je mimo hru o vítězství. Dnes se čekalo, že Aru objede časovku ve více oddychovém tempu a bude šetřit síly na nadcházející etapy, kde by se mohl pokusit o výhru. Ovšem to není Aruova povaha. Dnes jel od začátku naplno, jako kdyby stále figuroval v celkovém pořadí. Již na úvodních mezičasech se umisťoval velmi vysoko a nakonec obsadil v cíli šesté místo. Po prozkoumání videozáznamu dostal však Aru dvacetisekundovou penalizaci za jízdu za policejní motorkou (Aru nebyl sám, za podobné prohřešky byli potrestáni i Ben Hermans, Mads Pedersen, Valerio Conti, Diego Ulissi a Remi Cavagna). Nic to však nemění na tom, že Aru dnes předvedl obdivuhodný výkon a i s penalizací se vešel do první desítky etapy na osmé místo.

Thibaut Pinot

Jestli si dnes vybral někdo špatný den, tak to byl Thibaut Pinot. Francouz, který před etapou okupoval čtvrtou pozici, hovořil již před časovkou s médii, že bychom dnes mohli vidět velké rozestupy mezi jezdci pro celkové pořadí. Sám se tak očividně necítil dobře a doufal v co nejmenší ztrátu. Od úvodních mezičasů bylo jasné, že ji dnes nabere. Ta se ovšem stupňovala a nakonec činila tři minuty a devatenáct sekund. Pinot se sice propadl pouze o jednu pozici na páté místo, ale ztráta přes čtyři minuty na vedoucího Yatese, zřejmě činí konec jeho ambicím na růžový dres.