Bennettův spurt o naději v Iseu

nabor

17. etapa Giro d’Italia 2018 bude před Římem poslední spurterskou a Elia Viviani do ní vjede s náskokem 40 bodů na Sama Bennetta. Pokud chce Ir zamotat bramboříkové pořadí, měl by z Italova náskoku rozhodně ukrojit.

17. etapa profil Giro dItalia 2018Bude to den ve znamení jezer a mokřadů. Se 155 kilometry jedna z nejkratších etap letošního ročníku se vine zvlněnou krajinou od největšího italského jezera Lago di Garda přes jezero Idro až ke čtvrtému největšímu jezeru v Lombardii, jež se jmenuje stejně jako cílové město Iseo. Právě do Lombardie se peloton z Trentina přesune po cestě severem Itálie od východu k západu. Teploty budou příjemné, možná trochu zaprší.

I to je jistá komplikace. Na trati je jen jeden klasifikovaný kopec („trojka“ Lodrino 83,5 km od cíle, 11,5 km, 3,6 %), ale klesání a sjezdů bude víc. Začne se desetikilometrovým výšlapem do 5,3 %. 132 km od cíle přijde první větší klesání (8 km, -4,3 %). Pak zmiňovaná prémie a 67 km od cíle další várka vrchařiny (6 km, 4,4 %) následovaná solidním sjezdem (6 km, -6,2 %). Dojíždět se bude po okruhu kolem mokřadu Torbiere del Sebino a závěrečné mírně svažité kilometry ztíží hlavně kruhové objezdy.

Očekávejme rychlé tempo. Většina útočných jezdců mohla dva dny odpočívat, etapa jim dává slušné šance a jak již zmíněno, není vůbec dlouhá. Bora ale nesmí uprchlíky nechat jet. Jinak může Vivianimu k uhájení dresu stačit v Říme i sedmé místo. Proto by se ve finiši o výhru měla znovu utkat silná dvaapůlka BennettVivianiModolo. Pokud si ovšem Viviani nevybere špatný den a neodpadne.

Ve výhru chaosu budou doufat ti, kdo by se v něm měli být schopni zorientovat. Battaglin, Mohorič, Ulissi, Lutsenko, Ballerini. Posledně jmenovaný se pak řadí také mezi černé koně případného hromadného dojezdu, spolu s Bonifaziem, van Poppelem, Pedersenem, Venturinim, Sbaraglim a dalšími.

Sedmnáctá etapa Giro d’Italia 2018 začíná ve 13:20 (nultý kilometr ve 13:25). Přenášena bude celá. Dojezd vyhlížejme krátce po páté, organizátoři tipují 17:12.

Budou se radovat spurteři, nebo přecijen únik? Tipněte si v soutěži na našem Facebooku.