Bojovníci vs. smolaři 15. etapy: Dumoulin vs. Froome

nabor

V 15. etapě byl za bojovníka zvolen Tom Dumoulin, který srdnatě bojoval až do cíle a snažil se limitoval ztráty. Ve stejné pozici se ocitl i Chris Froome, který si s touto situací nedokázal tak dobře poradit.

Bojovník dne – Tom Dumoulin (Sunweb)

Tom DumoulinVybrat bojovníka dne bylo poměrně obtížné. Mohl to být vítěz Simon Yates i Nico Denz, který se z úniku držel na čele nejdéle. Nakonec jsme zvolili Toma Dumoulina, který dnes bojoval až do cíle. Dumoulin byl na čele, když nastoupil Yates stahoval především on. Při dvou útocích Carapaze sice odpadl, ale vždy se nakonec vrátil a v cíli vybojoval třetí místo.

Smolař dne – Chris Froome (Sky)

Chris FroomeZa smolaře dne jsme zvažovali i Fabia Arua, který dnes vypadl z boje o celkové pořadí. Nakonec padla volba na Chrise Frooma, který po včerejší výhře výrazně zaostal za celou svojí konkurencí. Když ve sjezdu zaútočil López a skupina favoritů se nadělila, byl Froome jediný, kdo nezareagoval. Navíc začal nabírat ztrátu a ani jeho kolegové mu nedokázali pomoci. Navíc v posledním kopci odpadl i z velké skupiny, která se kolem něj vytvořila a nabral ztrátu minuty a půl. Chris Froome si dnes tedy nenadělil příliš dobrý dárek k narozeninám.