Bojovníci vs smolaři 12. etapy: Mosca, Maestri vs Mohorič, Betancur

nabor

Bojovníky etapy se stali Mirco Maestri a Jacopo Mosca, kteří strávili dlouhý den v úniku. Smolaři naopak Matej Mohorič a Carlos Betancur, kteří o výhru přišli v posledních stech metrech.

Jacopo Mosca a Mirco Maestri

Na začátku etapy se jako obvykle strhl boj o to, kdo vytvoří únik dne. Peloton však první odvážlivce nechtěl pustit, a tak se dlouho drželi všichni závodníci pospolu. Nakonec se podařilo odjet Jacopu Moscovi (Wilier Triestina), Eugertu Zhupovi (Wilier Triestina), Mircu Maestrimu (Bardiani CSF), Manuelu Sennimu (Bardiani CSF) a Marcu Frapportimu (Androni Giocattoli-Sidermec). V náročných podmínkách si tato pětice dlouho udržovala solidní náskok. Peloton se však začal rychle přibližovat. Maestri a Mosca byli v úniku již v předchozí etapě. Necelých třicet kilometrů před cílem nastoupili ostatním ve skupině, ale nakonec byli dojeti jen o několik momentů později než zbytek úniku.

Carlos Betancur a Matej Mohorič

Zatímco Betancur překvapil v úvodní etapě, kde v časovce překonal očekávání, Mohorič již má z letošního ročníku jeden etapový zářez. Betancur se vzdálil krátce po vrcholu posledního stoupání dne. Na jeho atak rychle zareagoval Mohorič a v mokrém sjezdu se rychle dotáhli na Diega Ulissiho. Ulissi ve sjezdu nestačil a vrátil se do pelotonu. Nedaleko před cílem nechtěl již Betancur nadále riskovat a Mohoričovi přestal střídat. Slovinec to toleroval, ale v cílové rovince nechtěl svému sokovi rozjíždět spurt a začal se po něm ohlížet. Dvojice výrazně zpomalila a zanedlouho se přes ně přehnal nejprve Sam Bennett a následně je pohltilo i celé startovní pole.