Dnešními bojovníky jsou podle naší redakce Luis León Sánchez a Alessandro De Marchi. Smolařem pak Tom Dumoulin, který dlouho stíhal Simona Yatese, ale nakonec v etapě dojel druhý.

Luis León Sánchez a Alessandro De Marchi

Tato dvojice nastoupila již v úvodních kilometrech celé etapy. Dlouho jeli osamoceně a podařilo se jim udržet svůj náskok i poté, co z pelotonu nastoupilo hned několik jezdců. Nakonec se k nim připojili Fausto Masnada, Mirco Maestri a Alex Turrin. Přibližně třicet kilometrů před cílem pak po navýšení tempa od Sáncheze opustili skupinu Maestri a Turrin. Zbývající trojice spolupracovala velmi dobře, ale nakonec byla dojeta pět kilometrů před cílem.

Tom Dumoulin

Tým Sunweb dobře zapracoval v závěru etapy, kdy připravil Dumoulinovi velmi dobrou pozici. Obhájce vítězství však nestihl přímo zareagovat na náskok růžového muže – Simona Yatese. Dumoulin se ho pak vydal ihned stíhat. Motýl z Maastrichtu jel stabilní tempo, ale na Yatese se mu nedařilo dotáhnout. Až v závěrečném úseku po kostkách Yates trochu polevil a Dumoulin se přiblížil. Nakonec to však již nestačilo. Dumoulin dorazil na druhém místě, dvě sekundy za Yatesem.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.