Bojovníci vs smolaři 11. etapy: Sánchez, De Marchi vs Dumoulin

nabor

Dnešními bojovníky jsou podle naší redakce Luis León Sánchez a Alessandro De Marchi. Smolařem pak Tom Dumoulin, který dlouho stíhal Simona Yatese, ale nakonec v etapě dojel druhý.

Luis León Sánchez a Alessandro De Marchi

Tato dvojice nastoupila již v úvodních kilometrech celé etapy. Dlouho jeli osamoceně a podařilo se jim udržet svůj náskok i poté, co z pelotonu nastoupilo hned několik jezdců. Nakonec se k nim připojili Fausto Masnada, Mirco Maestri a Alex Turrin. Přibližně třicet kilometrů před cílem pak po navýšení tempa od Sáncheze opustili skupinu Maestri a Turrin. Zbývající trojice spolupracovala velmi dobře, ale nakonec byla dojeta pět kilometrů před cílem.

Tom Dumoulin

Tým Sunweb dobře zapracoval v závěru etapy, kdy připravil Dumoulinovi velmi dobrou pozici. Obhájce vítězství však nestihl přímo zareagovat na náskok růžového muže – Simona Yatese. Dumoulin se ho pak vydal ihned stíhat. Motýl z Maastrichtu jel stabilní tempo, ale na Yatese se mu nedařilo dotáhnout. Až v závěrečném úseku po kostkách Yates trochu polevil a Dumoulin se přiblížil. Nakonec to však již nestačilo. Dumoulin dorazil na druhém místě, dvě sekundy za Yatesem.