Jako již tradičně vám po každé etapě Grand Tour budeme přinášet rubriku Bojovník vs. smolaři. V první etapě jsme za bojovníky zvolili Carlose Betancura a Domenica Pozzoviva, kteří nejsou považováni za kvalitní časovkáře, ale dnes obsadili 11. a 10. místo. Smolaři jsou pak pro nás Chris Froome, Miguel Ángel López a především Kanstatnin Siutsou, kteří spadli při prozkoumávání trati ještě před samotným startem.

Carlos Betancur a Domenico Pozzovivo

Nejprve se zaměřme na naše bojovníky. Carlos Betancur marně hledá svou formu z let 2013 a 2014 a mnozí fanoušci na něj již možná zapomněli. V roce 2016 se přidal k týmu Movistar, ale ani zde nenavázal na své úspěšné roky. Tento Kolumbijec však letos nemá špatnou formu, a tak se dostal do sestavy Movistaru pro Giro. Španělská stáj sem nepřiváží jasného lídra, jelikož všechny svá esa (Alejandro Valverde, Nairo Quintana a Mikel Landa) pošle až na Tour de France. Betancur o sobě dal vědět hned první den. Nikdy nebyl považován za jezdce, který by získával čas v časovkách. Dnes ale obsadil jedenácté místo a ztratil necelou půlminutu. Pojede přece jenom Betancur na celkové pořadí?

To Domenico Pozzovivo předvádí již každý rok konstantní výsledky. O velký výsledek na Grand Tours ho ale vždy připravily právě časovky. Pětatřicetiletý Ital po dlouhých letech v týmu AG2R La Mondiale pro letošek přestoupil do Bahrainu Merida. Pozzovivo chce jako každý rok zaútočit na celkové pořadí na Giru. Hned v první etapě si vedl výborně. Obsadil desáté místo a ztratil 27 sekund.

Chris Froome, Miguel Ángel López a Kanstantin Siutsou

Smolaři jsou jezdci, kteří dnes spadli. Překvapivě to však nebylo během závodu, ale při prozkoumávání trasy před samotným startem. Nejhůře dopadl Siutsou. Jezdec týmu Bahrain-Merida má za sebou nedávné vítězství na závodě Kolem Chorvatska. Siutsou si však při pádu zlomil obratel. Domenico Pozzovivo tak přichází o velice důležitého závodníka a Bahrain tak nadále pokračuje v sedmi závodnících.

Froome a López vyvázli z pádu lépe než Siutsou. Oba utrpěli několik odřenin, ale do závodu odstartovali. Ani jeden z nich však nepodal výkon, který by si představoval. Froome ztratil na 21. místě 37 sekund a López na 61. místě 56 sekund.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.