BMC ovládlo i silniční mistrovství Austrálie, vítězem je mladík Miles Scotson

nabor

Nová tvář v dresu BMC, Miles Scotson, se zatím prezentuje velmí kvalitními výkony. V časovce byl klasifikován jako pátý a dnes díky chytrému útoku ovládl silniční závod. Druhý závod dokončil největší favorit Simon Gerrans (ORICA-Scott), třetí byl Nathan Haas (Dimension Data).

Velmi brzy se začal tvořit únik. Jako první zkusil únik Michael Freiberg. Za ním se vytvořila čtveřice Luke Durbridge (ORICA-Scott), Sean Lake (IsoWhey Sports), Adam Phelan a Steele von Hoff (One Pro Cycling). Brzy se k nim připojili Sam Chrome (IsoWhey Sports), Lachlan Morton (Dimension Data), Lachlan Norris (UnitedHealthcare) a Mitch Docker (ORICA-Scott).

Peloton se s tímto únikem spokojil a nechal závodníky odjet na rozdíl jedné minuty a třiceti vteřin. Následoval útok skupiny Miles Scotson (BMC), Brodie Talbot, Jai Crawford (Kinan Cycling Team) a Neil van der Ploeg (IsoWhey Sports). Tento pokus nebyl úspěšný, ale měl za následek snížení rozdílu mezi únikem a balíkem na 30 vteřin.

V sedmém kole zaútočil Calvin Watson (Aqua Blue Sport). Tento útok způsobil změnu rozpoložení sil na čele a tvorbu nového úniku, kdy se v něm ocitli Lachlan Morton, Cameron Meyer (oba Dimension Data), Luke Durbridge, Caleb Ewan (oba ORICA-Scott), Neil van der Ploeg, Patrick Lane, Robbie Hucker (všichni IsoWhey Sports) a Jay McCarthy (Bora-Hansgrohe). Tato skupina se na čele udržela a v polovině závodi si vytvořila náskok 2:20 na peloton.

Když zbývalo 50 kilometrů do cíle začali si jezdci v úniku nastupovat. Nejaktivnější byl van der Ploeg, ale na jeho pokusy přicházely odpovědi. Van der Ploeg se nakonec vyčerpal a už nenašel odpověď na útok skupiny Morton, Meyer, McCarthy, Durbridge a Hucker, který přišel asi 27 kilometrů před cílem.

Při nájezdu do předposledního kola se na čele usadila sedmička jezdců z úniku, kdy odpadl pouze Lane, třicet sekund za nimi byla dvojice Matt Clark a Ben O´Connor (Dimension Data). Pouze deset vteřin ztrácel peloton. Únik se rozpadl po útoku Brendana Cantyho (Cannondale-Drapac), který jel na špici. Stíhal ho Luke Durbridge a peloton ztrácel, 17 kilometrů před cílem, 45 vteřin.

Když Canty najížděl do posledního okruhu, myslel si, že zvítězil, ale velmi brzy mu došlo, že mu stále zbývá kolo do cíle. V tu chvíli ho dojel Durbridge a na čele byla dvojice.

Ani oni nebyli úspěšní, jelikož je dostihla skupina s největšími favority a na čele se vytvořila čtrnáctičlenná sestava jezdců, kteří si to rozdali o vítězství. Mimo Durbridge s Cantym zde byli i Meyer, McCarthy, Norris, Hucker, Benjamin Dyball, Mark O´Brien, Travis Meyer, Nathan Earle, Cameron Bayly, Nathan Haas, Simon Gerrans a Miles Scotson.

Skupina se držela pohromadě, Scotson byl na zadních pozicích, ale když se blížila meta posledního kilometru vypálil a nikdo nedokázal zareagovat. Závodníci na sebe chvíli koukali, než se tempa ujal Durbridge, ale mladíka v barvách BMC dohnat nedokázal. Zbylá třináctka se tak musela utkat o druhé místo. Spurt vyhrál Gerrans před Haasem.

Pořadí Jméno – tým Result
1. Miles Scotson – BMC 4:37:55
2. Simon Gerrans – ORICA-Scott  ,,
3. Nathan Haas – Dimension Data  ,,
4. Cameron Bayly – Isowhey Sports  ,,
5. Nathan Earle – UKYO  ,,
6. Travis Meyer  ,,
7. Brendan Canty – Cannondale-Drapac  ,,
8. Robbie Hucker – Isowhey Sports  ,,
9. Lachlan Norris – UnitedHealthcare  ,,
10. Mark O’Brien – Drapac-Pat’s Veg  ,,

 

BMC tak navázalo na čtvrteční úspěch Rohana Dennise v časovce a v letošní sezóně je zatím stoprocentní. Uvidíme, co s tím provede první závod kategorie World Tour – Tour Down Under, který startuje už 17. ledna.