Bitva o zelený dres pokračuje v Rodezu

nabor

Třináctá etapa Tour de France přinese po Pyrenejích zas trochu roviny a bude velmi důležitá v souboji Sagana s Greipelem o zelený dres.

Z Pyrenejí se peloton vydává na cestu do Centrálního masivu, přes nějž během následujících dní zamíří do Alp. Dnešní etapa mezi dvěma menšími městy Muretem a Rodezem tak bude pro favority na celkové pořadí odpočinková. O to více však půjde o sprinterskou klasifikaci. Prémie přijde na 92,5. kilometru, ještě v první, rovinatější polovině etapy. Pak se profil zavlní a krom tří kopců nižší kategorie nabídne především nepříjemný závěr. Posledních 570 metrů má průměrný sklon 9,6 %.

Bude horko, nad třicet a to znovu připouští bouřky  Šance na suchý dojezd jsou ale poměrně slušné.

13. etapa a klasikáři

Spurterský „Nearly man“ Peter Sagan dnes nejspíš znovu bude naštvaně bít do řidítek, pokud skončí „jen“ druhý. Profil mu totiž nadmíru svědčí, navíc přičteme-li předchozí těžké etapy, z nichž vyjel relativně čerstvý. John Degenkolb ale také cítí velkou formu a bude tvrdou konkurencí.

André Greipel je mužem, který dnes musí opravdu napnout své síly. Pokud by se mu v závěru nepodařilo bodovat (a to je docela dobře možné) a Sagan vyhrál, může v „zeleném“ pořadí vzniknout mezi prvním a druhým místem slušná propast. Lotto by jinak mohlo sázet i na Gallopina, ten si však zase dává v horách, proto se naskýtá unikátní šance ukázat se Larsi Bakovi. Stejně tak má slušné vyhlídky Zdeněk Štybar, Greg Van Avermaet, Edvald Boasson Hagen, Julien Simon a Bryan Coquard. Zmiňme i dva super-černé koně: stále ne zcela zdravého Michaela Matthewse a nepříliš známého Paula Martense z Lotto-Jumbo, jehož charakteristiky nicméně dnešnímu dojezdu přesně odpovídají. Možností je rovněž úspěch úniku, ačkoli to nebude mít lehké.

Třináctá etapa Tour již celkem tradičně připadá na pátek, byť nikoli třináctého. Tak uvidíme, kdo bude mít štěstí a kdo smůlu. Etapa začíná ve 12:20, živě ji můžete sledovat po 14:00. Střední odhad dojezdu: 17:17.

Více informací =>