Bauhaus překvapivě zvítězil ve 3. etapě Abu Dhabi Tour, těsně porazil Kittela


Po mnoha senzacích v Pchjongčchangu nezůstal pozadu ani cyklistický svět. Německý mladík Phil Bauhaus (Team Sunweb) dokázal o centimetry porazit Marcela Kittela (Katusha-Alpecin) ve 3. etapě Abu Dhabi Tour. Třetí dojel další mladý Němec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) a až za ním skončili jezdci jako Greipel, Viviani, Ewan nebo Kristoff.

133 kilometrů dlouhá etapa po naprosté rovině slibovala klasický průběh většiny etap na Arabském poloostrově. Do úniku se krátce po startu dostalo kvarteto jezdců Marco Maronese (Bardiani CSF), Sergey Firsanov (Gazprom-Rusvelo), Pierre Rolland (EF Education First-Drapac) a Sam Brand (Team Novo Nordisk). Peloton se ale nehodlal nechat zaskočit a uprchlíky držel celý den velmi zkrátka. 53 kilometrů před cílem byli balíkem pohlceni a závod mohl začít znovu.

O 10 kilometrů později začal vát mohutný vítr a závodní pole se začalo trhat. Velkou smůlu měl Alexander Kristoff, který se v tu nejhorší možnou chvíli přimotal do pádu na kruhovém objezdu. Sprintera domácího týmu UAE Team Emirates stálo spoustu sil se dostat zpět na čelo, přesto se nakonec dokázal procpat do top 10. Po tomto incidentu se závod opět uklidnil a vše se chýlilo k hromadnému sprintu.

Na čele pelotonu se v posledních 15 kilometrech usadil Movistar a do posledního kilometru před sebe nikoho nepustil. Španělský tým nehodlal ponechat nic náhodě a svého lídra na celkové pořadí, Alejandra Valverdeho, bezpečně dovezl do cíle. Až v cílové rovince převzaly štafetový kolík sprinterské týmy v čele s Quickstepem a Mitchelton-Scott. Jako první začal spurtovat Caleb Ewan, ale kvůli silnému protivětru své vedení dlouho neudržel. Svůj sprint perfektně načasoval Phil Bauhaus a připsal si jak své první vítězství v sezoně, tak i první výhru svého týmu. Naopak příliš pozdě začal spurtovat Marcel Kittel. Cílovou pásku sice protnul nejvyšší rychlostí, ale bohužel pro něj o kousek později než Phil Bauhaus.

https://www.youtube.com/watch?v=Q098ogG8AtQ

Pořadí 3. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Phil Bauhaus (Něm) Team Sunweb 3:02:55
2 Marcel Kittel (Něm) Katusha-Alpecin
3 Pascal Ackermann (Něm) Bora-Hansgrohe
4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
5 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
6 AndrŽ Greipel (Něm) Lotto Soudal
7 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
8 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
9 Danny van Poppel (Niz) LottoNL-Jumbo
10 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF

Průběžné pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 11:06:36
2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:00:03
3 Phil Bauhaus (Něm) Team Sunweb
4 Pascal Ackermann (Něm) Bora-Hansgrohe 0:00:05
5 Danny van Poppel (Niz) LottoNL-Jumbo 0:00:07
6 Marcel Kittel (Něm) Katusha-Alpecin
7 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott 0:00:09
8 Alejandro Valverde (Špa) Movistar Team 0:00:10
9 Toms Skujins (Lot) Trek-Segafredo
10 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF