Atraktivní závěr etapy uvidí Arezzo

nabor

„Dvojka“ ani ne 20 kilometrů od pásky, štěrk a nakonec krátké městské stoupání To je nepochybně výzva k útoku. Kdo přesně se k němu odhodlá, jest však otázkou…

Z Perugie se Giro dostává do Toskánska. Etapa to dnes bude po většinu času rovinatá, prémie druhé kategorie Alpe di Poti, z níž to bude k cíli jen 18,4 km, ovšem naděje spurterů zhatí. Jde o těžký kopec, jehož většina se pojede po štěrku. Už na něm, šest kilometrů pod vrcholem stoupání, přijde nejtěžší pasáž se 14 %. Druhá polovina je mírnější, ale přesto se sklony převážně 5 a více %. Cílové Arezzo je dalším starobylým městem na trase Gira, založili jej Etruskové. Cyklistice nabízí záludné kilometrové stoupání s maximem 11 %, jímž skončí i tato etapa.

Proměnlivou oblačnost také dnes mohou doplnit přeháňky, ovšem nic extrémního…

8. etapa Giro 2016 profilNení jednoduché stanovit jasné favority, ale Valverde s Ulissim splňují potřebné charakteristiky asi nejlépe. Svou roli sehraje sjezd, ztrácet by tedy neměl Nibali a profil by měl svědčit i Dumoulinovi.

Do širšího okruhu favoritů nepochybně patří Cunego, Moser, Battaglin, Busato či Cancellara. Ano, právě on by mohl překvapit na posledním kilometru.

Jak to vidíte vy? Osmým dílem pokračuje spolu s Girem naše facebooková soutěž.

Etapa začíná ve 12:25, přenášena bude od půl třetí. Poslední zhruba hodina by se měla jet ve vysokém tempu, Giro tedy laďte nejpozději po čtvrté.