Arnaud Démare vyhrál Milán-San Remo! Favorité zklamali.

Francouzký sprinter Arnaud Démare z týmu FDJ vyhrál první monument sezóny Milán-San Remo. Druhý dojel Ben Swift ze Sky a třetí Jurgen Roelands z Lotto-Soudal. Sagan, Cancellara, Boasson Hagen, Matthews a další velcí favorité dojeli mimo první desítku.

Hned po startu odjelo jedenáct jezdců v čele s Janem Bártou (Bora-Argon18), specialistou na dlouhé úniky. Doplňoval ho Matteo Bono (Lampre-Merida), Gediminas Bagdonas (Ag2r), Samuele Conti (Southeast), Roger Kluge (IAM), Maarten Tjallingii (LottoNL-Jumbo), Marco Coledan (Trek-Segafredo), Andrea Peron (Novo-Nordisk), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Serghei Tvetcov (Androni-Giocattoli) a Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice). Po padesáti kilometrech si vybudovali náskok 11 minut. Dostiženi byli, i přes snahu Jana Bárty, který několikrát zaútočil, 25 kilometrů před cílem.

Prvních 250 kilometrů trasy Milána-San Rema se jelo konstantní tempo a všichni favorité se ukrývali v pelotonu. Pravé drama se rozpoutalo až pár kilometrů před cílem na krátkých stoupáních před dvěma, za sebou natěsnanými kopci, Cipressou a Poggiem. Ty jsou dvacet kilometrů před cílem a často se na nich útočí. Takže před těmito stoupáními byli všichni cyklisté nervózní a docházelo k mnoha pádům. V jednom z nich spadl jeden z hlavních favoritů Michael Matthews z Oricy. Dokázal se sice dotáhnout zpět do pelotonu, ale do spurtu už nezasáhl. V pádu skončil také Geraint Thomas.

Jakmile peloton dostihl uprchlíky, tak se rozpoutalo nečitelné drama, u kterého si nikdo nebyl jistý vítězem. Nejdříve se snažil Roman Kreuziger očesat pro Petera Sagana peloton. Avšak jeho snahu překazil Visconti se Stannardem, kteří těsně před vrcholem atakovali a vpředu se drželi až do konce sjezdu. Po sjezdu se na popředí dostal tým Katuša, který peloton dovedl na stoupání Poggio 10 kilometrů před cílem. Ale po útoku Michala Kwiatkowského se odsunula na konec. Kwiatkowski dlouho vypadal na budoucího vítěze, ale byl dostižen těsně před cílem skupinou, která se zformovala po sjezdu. Na spurt se chystalo asi 20 mužů, včetně Petera Sagana, Fabiana Cancellary a Fernanda Gavirii. Jenže třetí jmenovaný v poslední zatáčce upadl a málem smetl Sagana i Cancellaru, ti se mu jen o kousek vyhnuli, ale do spurtu vyjížděli ze zadních řad. Spurt nakonec vyhrál Arnaud Démare, kterého by na vítězství před závodem tipoval jen málo kdo. Demáre dokonce v průběhu závodu spadl, ale dokázal se dotáhnout zpátky, aniž by ztratil síly. Druhý dojel Ben Swift, který už jednou v San Remu na pódiu stál. Třetí byl Jurgen Roelands. Největší favorit Kristoff dojel až na 6. místě.

Peter Sagan, který byl tipován na jednoho z dalších favoritů dojel po zpomalení Gaviriou na 12. místě. Největší české želízko v ohni Zdeněk Štybar dojel až na 142. místě se ztrátou 13 minut. Roman Kreuziger po svém výkonu na Cipresse dojel 50. Jan Bárta, který jel 260 kilometrů v úniku dojel na 70. místě jen minutu za vítězem.