Alexander Kristoff zvládl nejlépe spurt druhé etapy Driedaagse de Panne


Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin) využil svých spurterských schopností a dokázal ovládnou spurt malé skupiny jezdců. Celkovému pořadí nadále vévodí Philippe Gilbert (Quick-Step Floors).

Nejdelší etapa letošního ročníku vedla ze Zottegemu k pobřeží do městečka Koksijde. Měřila 211 kilometrů a na své trase měla dvě stoupání, která měla prověřit připravenost závodníků. Kromě těchto předem známých indicií se jezdci museli potýkat i s větrem a ten určil ráz etapy.

Brzy na počátku unikla asi desetičlenná skupina, která sice přejela nejtěžší stoupání, ale nakonec byla pelotonem dostižena. Výraznou měrou se o to zasloužila stáj vedoucího muže celkové klasifikace Philippe Gilberta Quick-Step Floors.

Rozhodnutí přišlo mezi městy Beveren a Houtem. Peloton se na větru potrhal, vpředu zůstala jména jako Alexander Kristoff, Marcel Kittel (Quick-Step Floors) či Philippe Gilbert. Naopak začal ztrácet druhý muž celkového pořadí Luke Durbridge (Orica-Scott). Náskok mezi první skupinou a pronásledovateli se zvětšoval až na propastných 1:45 a   vydržel až do závěrečných dvou okruhů v cílovém městečku. Oba průjezdy cílem zvládl nejlépe Gilbert a připsal si cenné bonifikační vteřiny.

Závěr celé etapy byl ve znamení sprintu. Alexander Kristoff i jeho sokové vjížděli do cílové roviny v poměrně zadnějších pozicích. Nor si vybral jízdu podél hrazení. zatímco Marcel Kittel sváděl souboj s Pascalem Ackermannem (Bora-Hansgrohe). Oběma rytířům cyklistiky zbyly oči pro pláč, neboť skončili na třetím, resp. čtvrtém místě. Své silné nohy totiž ukázal vítězný Kristoff. Edward Theuns (Trek-Segafredo) dokázal zrychlit až v posledních metrech a dostat se podél Nora a hrazení na druhé místo.

Celkově i nadále vede, před zítřejší časovkou, Philippe Gilbert.

[cyklostat id=“Driedaagse-De-Panne-Koksijde“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Driedaagse De Panne-Koksijde 2017, pořadí 2. etapy“]