20. ročník Vattenfall Cyclassics bude velkou spurterskou bitvou

nabor

V neděli 23. srpna odstartuje 20. ročník závodu Vattenfall Cyclassics. Trasa je rovinatá a i letos uvidíme na startu sprinterské hvězdy.Klasika, jejíž trasa vede tradičně kolem města Hamburg, měří přes 200 kilometrů a jezdci se musí vypořádat také s krátkým, ale prudkým stoupáním Wasserberg.

GreipelV Hamburku se objeví německá spurterská špička. Král spurtů na Tour de France André Greipel bude největší favorit na výhru. Konkurovat by mu měl jeho krajan a král spurtů na Tour z let 2013 a 2014 Marcel Kittel. Naopak z nejužší špičky zde budou chybět Peter Sagan – míří na Vueltu, Mark Cavendish se připravuje na mistrovství světa, stejně tak i Nor Alexander Kristoff. John Degenkolb jede také na Vueltu, kde obhajuje zelený dres.

 

Ale Kittel s Greiplem budou mít proti sobě jezdce, kteří je mohou zaskočit. Hlavně Arnaud Démáre, vítěz z roku 2012. BMC pojede buď na Philippa Gilberta, který by mohl zkusit nastoupit nebo na syna bývalého vítěze závodu Ricka Zabela (jeho otec Erik vyhrál v roce 2001). Tým SKY vysílá do boje Eliu Vivianiho a Bena Swifta. Za LottoNL-Jumbo jede Moreno Hofland. Na startu budou i  Sacha Modolo z Lampre, Gerald Ciolek z MTN nebo Samuel Dumoulin z AG2R. Do závodního procesu se po tvrdé havárii v 6. etapě Tour, kterou vyhrál Zdeněk Štybar, vrací jeho kolega Tony Martin, který bude rozjíždět spurt Tomu Boonenovi. Cavendish měl být původně také na startu, ale nakonec se rozhodl připravovat na mistrovství světa a patrně ho na startu neuvidíme.

Trasa závodu
Trasa závodu

První ročník se jel v roce 1996 a vyhrál ho Ital Rossano Brasi. Po něm se radovalo dalších 17 jezdců, jediný Tyler Farrar dokázal své vítězství obhájit. V roce 1997 vyhrál závod Jan Ullrich. Dalšími vítězi jsou Léon van Bon, Mirko Celestino, Gabriele Missaglia, Erik Zabel, Johan Museeuw, Paolo Bettini, Stuart O´Grady, Filippo Pozzato, Óscar Freire, Alessandro Ballan, Robbie McEwan, Tyler Farrar, Edvald Boasson Hagen, Arnaud Démare, John Degenkolb a Alexander Kristoff.

Přenos zajišťuje Eurosport od 15:45 do 16:30.