125 kilometrů překážek v Pyrenejích

nabor

Opravdový sprint a velmi záludná etapa. Na pouhých 125 kilometrech najdeme tři prémie první kategorie a dojezd dokonce kategorie mimořádné. Sousloví jako časový limit či minimalizace ztrát dnes přijdou na přetřes, neb komu nebude chutnat, bude zkrátka muset potýrat svůj apetit; na chytání druhého dechu tu mnoho místa není

 

Můj včrejší duelový favorit Mikel Nieve se moc neukázal a na dnešek čekali i Majka s Rodríguezem. Jsem tak alespoň rád, že se na třetí pokus do úniku dostal Voeckler a skoro, skoro vyhrál. Nakonec však slavil kurzový favorit dne.

Počasí zůstává v Pyrenejích podobné. Skoro jasno, něco nad dvacet – jen se zvyšuje riziko bouřek, tak uvidíme.

Nyní již k tomu nejpodstatnějšímu: kdo přežije, kdo vyhraje? Majka a Rodríguez už prostě musí do úniku. I pokud by měl být dojet, 30 bodů v průběhu etapy je hodně. Samozřejmě ne tolik jako cílových padesát, ale velký risk se na to šetřit. Mezi favority ukazují poslední dny skvělou formu hlavně Péraud, Nibali a Pinot. Naopak Valverde bude dnes při setrvání výkonnosti zase spíš bránit. Pokud mezi sebou top pětka nebude závodit, respektive bude se navzájem na sebe ohlížet, může přijít i atak etapového vítězství od sedmého muže celkového pořadí.

Ze sázařského pohledu se mi líbí duel Horner – Thomas. Nemyslím, že by si Horner nějak zvlášť nakládal, bude se spíš šetřit na zbytek sezóny. Naopak Sky má ještě plány na etapové úspěchy a kurz 2.35 se zdá lákavý. Za úvahu stojí také duel De Marchi – Riblon, v němž je vzhledem k dosavadní výkonosti a bojovnosti favoritem Ital, ale já cítím, že Riblon Tour ještě nezabalil a o něco se pokusí.

Nejkratší etapa Tour de France 2014 (krom časovky) začíná ve 13:35.