101. ročník Tour de France 2014. začíná za 13 dní.

nabor

My všichni fandové se už nemůžeme dočkat startu královny silniční cyklistiky „ staré dámy “ TOUR de FRANCE 2014.

Letos se jede 101. ročník a za ta léta se toho událo kolem Tour mnoho pozitivního, ale bohužel také i negativního.

Startovní listina

Předběžná startovní listina slibuje velmi dobrou účast favoritů. Otazníky jsou stále ve stáji Sky, zdali bude nominován Bradley Wiggins. Je to vítěz roku 2012 a bohužel loni nemohl obhajovat titul pro zranění. Lídrem stáje pro letošní ročník je Christopher Froome, který obhajuje loňské vítězství. Uvidíme, jak to vše dopadne a zda bude Bradley Wiggins na startu. Listina jezdců je stále otevřená a ředitelé stájí mají ještě možnost vše doladit.

Naši jezdci

Z našich cyklistů bude na startu v týmu Tinkoff – Saxo Roman Kreuziger, který bude mít zřejmě úlohu domestika pro Alberta Contadora. V týmu Netapp – Endura to bude Leopold König, který bude lídrem stáje. Zdeněk Štybar nebyl nominován v týmu Omega Pharma Quick Step, tým je postaven pro spurtera Marka Cavendishe pro jeho etapová vítězství. Lídrem stáje Cannondale je slovenský cyklista Peter Sagan. Ten letos trénoval na východě Kalifornie v pohoří Sierra Nevady ve vysokých nadmořských výškách, tak uvidíme, jak se mu bude dařit. Je jedním z mála spurtérů, kteří umějí vyjet i kopce.

Davové šílenství začíná

Tour začíná 5. 7. 2014 v Anglii v Leedsu, kde cyklisté pojedou tři etapy. To určitě bude výzva pro domácího jezdce Marka Cavendishe z týmu Omega Pharma – Quick Step, který bude chtít získat žlutý trikot. Poté se závod přesouvá na území Francie a to teprve začne to pravé šílenství. Na Tour je fantastická atmosféra, ať již kolem trati, tak také při doprovodných akcích. Kdo ji jednou navštívil, tak podlehne atmosféře kolem ní a rád se po roce opět vrací zpět. Pro etapová města je to veliká prestiž. Předhánějí se mezi sebou, které bude pohostinnější a kdo má lepší výzdobu.

Opět nás nadchne krása francouzské krajiny a měst, historie, průjezd Alpami, výstupy na horské štíty. Tour je tak specifická a jedinečná, prostě ta nej…! My fanoušci budeme obdivovat to ohromné úsilí cyklistů dojet až do cíle v Paříži. Pro nás jsou všichni borci a nezbývá nám, než se poklonit cyklistům, za jejich sportovní výkony.

Od 5. 7. si všichni rezervujte čas a nechte se vtáhnout do boje o žlutý trikot. Každý máme svého favorita a doufáme, že zvítězí. Tak ať je to ten nejlepší!