nabor

Po ochutnávce hor zamíří dnes peloton zpět do nížin. Etapu nebude úplně lehké kontrolovat, ale spurterské týmy by to měly zvládnout.

Na své cestě z jihu na sever Itálie je Giro v polovině. Dnešní 211 kilometrů dlouhá etapa jej zavede do perugijského Foligna, starého umbrijského města, které bylo založeno před 2800 lety. Cesta sem nebude snadná zejména v úvodu. Hned po 11 kilometrech začne stoupání na prémii druhé kategorie a pokud budou problémy se složením úniku, spurteři si tu přechodně vystoupí. Další průběh už však nebude profilově tak dramatický a krom „čtyřky“ 40,8 km před cílem nepřijde žádné klasifikované stoupání. Závěr je technicky poměrně nepříjemný, s poslední ostrou zatáčkou půl kilometru od cíle.

Počasí by mělo být převážně dobré, polojasno, dvacet stupňů. Hrozí přeháňky a bouřky.

7. etapa Giro 2016 profilNení zcela jisté, že se dnes půjde do hromadného spurtu. Pokud na něj dojde, hlavními favority budou Greipel, Démare, Nizzolo a samozřejmě Kittel.

Mezi útočícími jezdci bychom mohli najít třeba Cunega, jenž si včera definitivně vystoupil z pořadí, ale je velkou otázkou, koho týmy se zájmem o etapu pustí dopředu. Spurterských příležitostí totiž napříč Girem ubývá.

Pokud jste si ještě netipnuli vítěze této etapy, nezapomeňte tak učinit na našem Facebooku.

Etapa začne v 11:55. Přenos bude vyráběn od jedné, vítěz bude znám chvíli po páté.