Zvlněná sedmá etapa by měla skončit spurtem

nabor

Po ochutnávce hor zamíří dnes peloton zpět do nížin. Etapu nebude úplně lehké kontrolovat, ale spurterské týmy by to měly zvládnout.

Na své cestě z jihu na sever Itálie je Giro v polovině. Dnešní 211 kilometrů dlouhá etapa jej zavede do perugijského Foligna, starého umbrijského města, které bylo založeno před 2800 lety. Cesta sem nebude snadná zejména v úvodu. Hned po 11 kilometrech začne stoupání na prémii druhé kategorie a pokud budou problémy se složením úniku, spurteři si tu přechodně vystoupí. Další průběh už však nebude profilově tak dramatický a krom „čtyřky“ 40,8 km před cílem nepřijde žádné klasifikované stoupání. Závěr je technicky poměrně nepříjemný, s poslední ostrou zatáčkou půl kilometru od cíle.

Počasí by mělo být převážně dobré, polojasno, dvacet stupňů. Hrozí přeháňky a bouřky.

7. etapa Giro 2016 profilNení zcela jisté, že se dnes půjde do hromadného spurtu. Pokud na něj dojde, hlavními favority budou Greipel, Démare, Nizzolo a samozřejmě Kittel.

Mezi útočícími jezdci bychom mohli najít třeba Cunega, jenž si včera definitivně vystoupil z pořadí, ale je velkou otázkou, koho týmy se zájmem o etapu pustí dopředu. Spurterských příležitostí totiž napříč Girem ubývá.

Pokud jste si ještě netipnuli vítěze této etapy, nezapomeňte tak učinit na našem Facebooku.

Etapa začne v 11:55. Přenos bude vyráběn od jedné, vítěz bude znám chvíli po páté.