Zrádný dojezd v Châtel-Guyon zvládl nejlépe Jonathan Hivert

nabor

Jonathan Hivert (Team Direct Energie) porazil ve sprintu 3. etapy Paříž-Nice Luise Leóna Sáncheze (Astana) a Remyho Di Gregoria (Delko-Marseille) a připsal si již 4. vítězství v letošní sezoně. Trojice závodníků se z pelotonu utrhla na vrcholu závěrečného stoupání a svůj náskok si s přehledem pohlídala. Do průběžného vedení se posunul druhý muž v cíli Luis León Sánchez.

3. etapa byla se svými 210 kilometry nejdelší v 76. ročníku Paris-Nice. Únik se vytvořil až po několika kilometrech, ale trio Jay Thomson (Dimension Data), Fabien Grellier (Direct Energie) a Przemyslaw Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence) si rychle vytvořilo pohodlný náskok 7 minut. Tým Groupama-FDJ sice kontroloval čelo pelotonu, ale ani Francouzi se nikam zvlášť nehnali.

Peloton dnes projížděl také okolo legendárního stoupání na Puy de Dôme. Zde se v roce 1964 utkali v památném souboji Jacques Anquetil a Raymond Poulidor. Přes veškerou slávu se ale vrchol naposledy objevil v itineráři Tour v roce 1988 a od té doby jej ředitelé závodu systematicky přehlížejí.

Únik byl nakonec dojet 35 kilometrů před cílem především zásluhou Lotto-Soudal a Quick-Step Floors. A byl to právě Quick-Step, kdo začal přikládat pod kotel po defektu Wouta Poelse. Práce svých spolujezdců poté využil Julian Alaphilippe, když agresivně zaútočil v klíčovém stoupání a roztrhal celý peloton. Společně s Wellensem se vydal vstříc vrcholu, ale početná skupina za nimi je o chvíli později dojela.

Těsně předtím než vozovka začala klesat do cíle, se z čela balíku utrhli Luis León Sánchez, Remy Di Gregorio a Jonathan Hivert. Trio využilo taktizování v pelotonu a začalo se vzdalovat. Sánchez se vzdal svých etapových ambicí a ve snaze získat čas do celkového pořadí dovezl dvojici Francouzů až do cílové rovinky. Zítra nás čeká časovka, která je mimo jiné Sánchezovou oblíbenou disciplínou.

Pořadí 3. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 5:22:49
2 Luis León Sanchez (Špa) Astana Pro Team
3 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
4 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:00:38
5 Mike Teunissen (Niz) Team Sunweb
6 André Greipel (Něm) Lotto Soudal
7 Magnus Cort (Dán) Astana Pro Team
8 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
9 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
10 Felix Grossschartner (Rak) Bora-Hansgrohe

 

Průběžné pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Luis León Sanchez (Špa) Astana Pro Team 13:21:55
2 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:00:29
3 Gorka Izagirre (Špa) Bahrain-Merida 0:00:36
4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 0:00:39
5 Mike Teunissen (Niz) Team Sunweb 0:00:42
6 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
7 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
8 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 0:00:44
9 Felix Grossschartner (Rak) Bora-Hansgrohe
10 Ion Izagirre (Špa) Bahrain-Merida