Zdeněk Štybar ovládl sólo útokem 2. etapu Tirreno-Adriatico

nabor

Zdeněk Štybar vyhrál sólo atakem 3 km před cílem druhou etapu závodu Tirreno-Adriatico. Druhý skončil „věčně druhý“ Peter Sagan a třetí nor Edvald Boasson Hagen z Dimension Data.

Druhá etapa se jela na 207 kilometrů dlouhé trase z Camaiore do Pomarance navržené dvounásobným mistrem světa Paolem Bettinim. Na trase byla dvě stoupání. První bylo 50 kilometrů před cílem a druhé bylo 3 kilometry před cílem s maximálním skonem 18%. Právě na druhém stoupání rozhodl Štybar o svém vítězství. Zaútočil na úpatí kopce a do sjezdu vstupoval s minimálním náskokem. Díky taktizování skupiny za ním ho už nedokázali dojet a to i přes snahu „sjezdového guru“ Nibaliho. Nakonec si Štybar dojel pro vítězství s náskokem několika set metrů. Skupina za ním nakonec bojovala pouze o pódium. Sprint skupiny vyhrál Sagan před Hagenem.

Hned ze začátku závodu se oddělila od pelotonu skupina. Tu tvořil Giorgio Cecchinel (Androni Giocattoli-Sidermec), Simone Andreetta (Bardiani-CSF), Cesare Benedetti (Bora-Argon 18), Luis Mas Bonet (Caja Rural-Seguros RGA), Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice) a Federico Zurlo (Lampre-Merida). Skupina byla kontrolována týmem muže v modrém BMC. Uprchlíci si vypracovali maximálně 6 minut.

Zdeněk Štybar díky umístění týmu Etixx v úvodní časovce a bonifikačním vteřinám ujímá průběžného vedení závodu. Roman Kreuziger dojel na 14. místě ve skupině hned za Štybarem. Jan Bárta dojel na 71. místě s dvou minutovou ztrátou.