Závěrečnou etapu v Turecku vyhrál Theuns, Ulissi celkovým vítězem

nabor

Poslení etapu závodu Kolem Turecka vyhrál Edward Theuns z týmu Trek-Segafredo. Diego Ulissi bez problémů uhájil celkové vedení a stává se tak prvním vítězem tohoto závodu od jeho vstupu do nejvyšší kategorie World Tour.

Denní únik vytvořili Muhammet Atalay (Turkey), Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), Thomas Deruette (WB Veranclassic) a Paolo Simion (Bardiani CSF). Tato čtveřice si nevypracovala příliš velký náskok, přesto to dlouho vypadalo, že dnes někdo z nich projede cílem jako první. Tempo pelotonu totiž střídavě udávaly pouze týmy Trek a Bora.

Únik byl přece nakonec dojet a tak se mělo rozhodnout v hromadném spurtu. Nejednalo se však o klasický rovinatý dojezd. Poslední dva kilometry lehce stoupaly, čehož hodlal využít Theuns. Belgičan vyrazil již 1400 metrů před cílem. Na to však okamžitě zareagoval Bennett a jeho týmový kolega Matteo Pelucchi. Vypracovali si malý náskok, který se jim podařilo udržovat až do cíle.

Zdálo se, že Sam Bennett si jede pro páté etapové vítězství z šesti možných. V cestě mu stál pouze Theuns, ale Pelucchi Irovi vypracoval výbornou pozici. Bennett však špatně najel do jedné z posledních zatáček a rázem se ocitl na zemi. Tomu se jen těsně vyhnul Theuns. Belgičan však rychle znovu nabral rychlost a dotáhl se na Pelucchiho, který se mezitím snažil zachránit situaci pro Boru, a nakonec ho na posledních metrech porazil.

Diego Ulissi dokončil etapu na šestém místě, ve stejném čase jako vítěz a bez problémů uhájil celkové prvenství.