nabor

Uprchlíci byli tentokrát dojeti a tak se dnes rozhodovalo mezi šesticí jezdců z pelotonu.

Horská etapa se závěrečným stoupáním na Blockhaus zakončila další závodní blok na Giru 2022. Na 191 kilometrů dlouhou trasu se jezdci vydali z města Isernia přes trojici stoupání druhé a třetí kategorie. To nejtěžší jezdce čekalo v druhé polovině etapy. Výstup na Passo Lanciano, 14,5 kilometrů dlouhé, a ono stoupání přímo do cíle – Blockhaus – 13,6 kilometrů dlouhé s maximem až 14 %.

Únik se postupně vytvořil z těchto jezdců: Felix Gall (ACT), Joe Dombrowski (AST), Jonathan Caicedo (EFE), Nans Peters (ACT), James Knox (QST), Natnael Tesfatsion (DRA), Diego Rosa (EOK), Filippo Zana (BCF) a Eduardo Sepúlveda (DRA).

Na horských prémiích byl nejaktivnější Diego Rosa. Posbíral 80 bodů a zítra se převlékne do modrého dresu.

Náskok před pelotonem měli uprchlíci až 5 minut. Uprchlíky sjížděli především jezdci Ineos a Trek-Segafredo. Poslední byl dostižen 15 kilometrů před cílem.

Jai Hindley Bora-Hansgrohe 9. etapa Giro 20225 kilometrů před cílem se začalo závodit o vítězství v etapě. Richard Carapaz (Ineos), Romain Bardet (DSM) a Mikel Landa (Bahrain-Victorious) byla čelní skupina, která ale moc nespolupracovala. V samotném závěru je dojeli João Almeida (UAE), Jai Hindley (Bora-Hansgrohe) a Domenico Pozzovivo (Intermarché-Wanty-Gobert).

Došlo tak na závěrečný spurt, kde nejlepší nohy ukázal Jai Hindley z Bory a vyhrál 9. etapu Giro d’Italia 2022. Růžový López dojel se ztrátou 1:46 na vítěze a před volným dnem svůj dres obhájil.

9. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Ilustrační foto: Race center Giro d’Italia 2022

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.