Záludná 7. etapa čítá 264 kilometrů


Jen zřídkakdy si troufnou organizátoři Grand Tour na něco podobného. Po šesti dnech v sedle a před dvěma horskými etapami podrobí tentokrát Giro peloton zvlněné zkoušce se stoupavým finále o celkové délce 264 km.

Vytrvalost a hrubá síla. Tyto vlastnosti vyžaduje od dnešního vítěze etapa z Grosseta do Fiuggi. Závodníci pojedou na jihovýchod, jen kousek od Říma. Nadále by mělo být teplo, ovšem nebe se zatáhne a mohlo by dojít i na slabé přeháňky.

Závěrečné kilometry obsahují stoupání, klesání i kruhový objezd. Na poslední pětistovce sklony dosahují až pěti procent, přesto samotná cílová rovinka bude prakticky po rovině.

7. etapa Gira je ideální pro klasikáře nebo spurtery, kteří dokáží vyjet kopec

Teoreticky by dnes mohla být ponechána volnost úniku. Tato varianta by určitě vyhovovala Tinkoffu-Saxo a Albertu Contadorovi, který není po pádu zcela zdráv. Na druhou stranu najdeme v pelotonu spoustu jezdců, kteří se specializují na podobný typ etap. Ať už André Greipel, Tom Boonen, Michael Matthews či Alessandro Petacchi. Také Phillipe Gilbert rozhodně patří mezi hlavní favority.

Překvapit může v sedmé etapě v podstatě kdokoli. Buď z úniku, anebo pozdním nástupem v poněkud nepřehledném závěru. V pelotonu bude už dost unavených mužů a pokud se spurterské týmy spolehnou na nepravé nohy, mohou odejít s prázdnou.

Etapa vzheldem ke své délce začíná již v 10:25. Finišovat však bude až skoro o sedm hodin později, tedy klasicky po páté hodině.