Za dalším spurtem se Vuelta vydá do Kopce

nabor

El Puig de Santa Maria, „Kopec Panny Marie“, takový bude cíl čtvrté etapy Vuelty. Jedna vrchařská prémie na cyklisty opravdu čeká, nicméně rychlí muži se jí obávat nemusí. Jinak je to s technickými záludnostmi, kterých budou závěrečné kilometry plné.

Etapovou mapu lze dnes prozaicky popsat jako objezd sladkovodní laguny Albufera s okolními rýžovými plantážemi a třetího největšího španělského města Valencie. Jeho úvod by mohly ovlivnit bouřky, během odpoledne však mají ustávat. To už bude peloton v národním parku Serra Calderona lehce ochutnávat Iberské pohoří a užívat si krás místních jeskyní a roklí, jež kdysi bývaly domovem banditů. Z „trojky“ Oronet (5,8 km, 4,5 %) se pojede přes 45 kilometrů jen z kopce a po rovině, pročež by měl být únik opravdu bez šance.

Mapa a profil dojezdu 4. etapy Vuelty 2019Charakter dojezdu se bude podobat třetí etapě umístěním k moři a podporou severozápadního větru, ovšem nástrah na posledních 3300 metrech podstatně přibude. Tak lze snadno usoudit z hned šestice rizikových bodů, vytyčených organizátory. Poslední by měl (v rozporu s oficiální mapou) přijít na kruhovém objezdu 400 metrů od cíle. Už po tom předešlém ale bycha nikdo nedohoní, neb se za ním úzkou dvouproudou silnicí bude nadjíždět železnice.

Na double zaútočí Sam Bennett, který málokdy pozičně selže. Za trochu méně jisté lze zdárné doručení považovat u Jakobsena či Gavirii, který se pokusí po včerejším nezdaru o reparát. Ze skvělých leadoutů Treku pak nadále těží Edward Theuns.

Mezgec, Aberasturi a Bauhaus včera rozhodně nezklamali. Příjemně překvapili Barthe, Sajnok a celkem slibně se předvedl také mladík Cofidisu Touze, pro nějž by průnik do desítky byl velkým důvodem k radosti.

Čtvrtá etapa Vuelty 2019 začíná ve 13:19. Na vrchařské prémii Puerto del Oronet se vítěz ocitne kolem půl páté, odhad dojezdu zůstává na 17:35, stejně tak start přenosů o třetí.

Soutěž