Vysoko nad pobřežím otestují cyklisty maxima 25 %

nabor

Jen čtyři kilometry délky, zato průměr pohodlně dvojciferný. Vuelta objevila Mas de la Costa v roce 2016 a teď se i na španělské poměry vražedná stojka vrací do itineráře. Teunse tak hned při červené premiéře čeká nezáviděníhodný výlet do červených čísel.

Jsou to zvláštní vzpomínky na dobu před třemi lety. V cíli etapy si tehdy pod mýty opředenou Penyagolosou, jež je pro mnohé synonymem Iberského pohoří, nemohl přijít na jméno muž, který o rok dříve dojel šestý na Giru, předešlou sezónu sedmý na Tour a na konci léta 2013 vtrhl do grandtourového světa vyhranou etapou a devátým místem celkově právě na Vueltě. To jméno se stále učíme zapomínat, ale vypadá to, že Leopold König, jemuž končí smlouva v Boře, už další výhry ani „pouhá“ druhá místa – jako na Mas de la Costa – přidat nedokáže. Víme jen, že žije a díval se na Tour. Na twitteru naposled před čtyřmi dny „olajkoval“ příspěvek o novém elektrickém Porsche.

Mas de la Costa - profil dojezdu 7. etapy Vuelty 2019Na peloton čeká pořádně horký den. Teploty na slunci neslezou pod třicet, naštěstí taky trochu zafouká. Profil obsahuje celkově pět vrchařských prémií, nicméně pro útok se žádná krom Mas de la Costa nehodí, když průměry nepřesáhnou 5,5 %. Naopak cílové stoupání, administrativně spadající do Lluceny, žádnou jinou možnost nedává. Patří ke stoupáním tak prudkým, že jízda ve skupině neposkytuje prakticky žádnou výhodu. V roce 2016 se mezi prvními 42 jezdci utvořily jen dvě malé grupy, jinak všichni dojeli sólově. Z favoritů celkového pořadí byl nejlepší Alberto Contador s Froomem, Quintanou a Chavesem za zády.

Oba Kolumbijci by dnes mohli uspět, ale největším favoritem bude jejich krajan Miguel Ángel López. Udrží-li formu Valverde, také by mu měly rampy vyhovovat. Kontrast časovkářské a dravé strategie čekejme od slovinského dua RogličPogačar.

Teuns bude hájit minutovou výhodu. V roce 2016 by to znamenalo být dvanáctý nejlepší z pelotonu. Samozřejmě za podmínky, že etapovou výhru i s bonusy uzmou opět uprchlíci. Nabízel by se Poels. Změnit trend, kdy angličtina zatím není týmovou řečí vítězů, budou chtít také borci z EF (Martínez, Higuita) a Dimension Data (Meintjes, Ghebreigzabhier, O’Connor).

Sedmá etapa Vuelty 2019 začíná ve 13:12. Vzhledem k počasí cyklisté zřejmě neroztrhají, tak jako včera, předpokládaný rychlostní průměr a nedojedou dříve než o půl šesté.

Tipovací soutěž