Výhra číslo 30 je na světě. Nad vodami Lago di Garda slaví Marianne Vos

nabor

Další jezerní test měl jasnou favoritku a ta svou roli do puntíku potvrdila. Marianne Vos se svezla za Elisou Longo Borghini, načež perfektně načasovaným spurtem ovládla zvlněnou sedmou etapu Giro Rosa 2021. Růžová pozice Anny van der Breggen zůstává neohrožena.

Jelo se po okruzích s celkem šesti výšlapy třetí kategorie do Puegnago del Garda a bylo očividné, že pole se bude od začátku drobit. Aktivitou opět hýřila Matilde Vitillo a do úniku se s ní vydala Riejanne Markus, která tu často trénuje a etapu měla předem vyhlédnutou. Jejich útok přežil první dvě stoupání a pak kolík převzala Lucinda Brand, která pro sebe rychle získala více než minutu.

Tempo při výšlapech však zůstávalo vysoké a naděje Brand úměrně tomu nízké. Zahýbat s osudem etapy zkusila 28 kilometrů od cíle skupina Alexis Ryan, Sofie Bertizzolo, Eugenie Duval, Leah Thomas a Coryn Rivera, nicméně brzy po nich dojel Brand i peloton a začínalo se odznovu. Nepříliš úspěšně útočily Marty Jaskulska či Bastianelli. Na čele redukované hlavní skupiny to nadále bublalo, aniž by se kterékoli závodnici dařilo opravdu poodjet.

Z tempa Treku v závěru nastoupila Tiffany Cromwell a hned po ní Elisa Longo Borghini. Na zadním kole si vezla Marianne Vos, Coryn Rivera stíhala marně. A protože za novými vteřinkami do celkové klasifikace mířící Anna van der Breggen nastoupila příliš pozdě, aby mohla duo atakovat, třicátou výhru na Giru si suverénně nástupem pohlídala Marianne Vos.

Pořadí 7. etapy Giro Rosa 2021

P. Jméno Tým Čas
1. Marianne Vos Jumbo-Visma 2:48:31
2. Elisa Longo Borghini Trek-Segafredo
3. Anna van der Breggen SD Worx
4. Demi Vollering SD Worx
5. Soraya Paladin Liv
6. Juliette Labous DSM
7. Marta Cavalli FDJ
8. Asheligh Moolman SD Worx
9. Ilaria Sanguineti Valcar
10. Mavi García Alé BTC