Vyhlášení vítězů tipovací soutěže Tour de France 2017


Tour de France 2017 je minulostí a stejně tak naše tipovací soutěž. Máme za sebou 3 týdny skvělé zábavy s nejzajímavějším vývojem za poslední roky. Mohli jsme sledovat taktické tahy Sky, AG2R či Sunwebu. Mohli jsme sledovat výtečné výkony lídrů Frooma, Urana či Bardeta. Mohli jsme sledovat dravost mládí Barguila, Calmejana či Matthewse. Zkrátka letošní Tour de France nabídla spoustu malých i velkých příběhů.

Výše zmíněné našim čtenářům již tradičně okořenila naše facebooková tipovací soutěž o hodnotné ceny.

Každý účastník měl možnost tipnout celkem 21 vítězů etapy + jeden tip na celkové pořadí. Odstupňovaným bodováním 20-2 body prvním 10 jezdcům v cíli pak byli tipující „odměňováni“.  Kdyby si však někdo myslel, že tipovačka byla nuda, tak by se velmi mýlil.

Celkem 349 tipařů

Tipovací soutěž Tour de France 2017 obr. 1Tipovací soutěže se zúčastnilo celkem 349 tipařů. 176 z nich byli jen náhodní kolemjdoucí. 58 jich bylo nepravidelných. Ale už 33 tipujících v nadpolovičním počtu etap, 48 pravidelných tipařů a 34 100% účastníků tipovačky. Cyklistickým žargonem by se tedy dalo říci, že v pelotonu bylo 115 borců, kteří mohli pomýšlet na vítězství.

Celkem bylo podáno 2 714 tipů, z nichž bylo 24 neplatných. Důvodem byl především pozdní tip. Číslo neplatných tipů je mírně nepřesné, protože za účelem analýzy jsme tipy někdy uzavírali již těsně po startu etapy. Mohli jste se tak těšit třeba na takovouto statistiku. Do každodenní etapy vstoupilo průměrně 123 borců, mezi nimiž se mohlo rozhodnout.

9 správných tipů

Etapových vítězství (přesných tipů na vítěze) bylo celkem 539. Tři borci dokázali „vyhrát“ etapu hned 9x, což je 41% úspěšnost (co by za to kdejaký cyklista dal 🙂 ). Z tohoto pohledu byla nejsnazší 11. etapa Eymet > Pau, kterou vyhrál Marcel Kittel. A naopak bez vítězného tipu byly etapy: 1. Düsseldorf > Düsseldorf (Geraint Thomas), 15. Laissac-Sévérac l’église > Le Puy en Velay (Bauke Mollema) a 17. La Mure > Serre Chevalier (Primož Roglič).
Tipovací soutěž Tour de France 2017 obr. 2

Nejjistějším tipem, který svým tipařům přinesl nejvíce bodů, byl Marcel Kittel s bilancí 5 944 bodů. Největším „černým koněm“ (největší průměrný bodový zisk na tip) pak Edvald Boasson Hagen, který přinesl Ø 16,68 bodu na tip.

Taktika nejlepších

Tipovací soutěž Tour de France 2017 obr. 3Pokud by si někdo myslel, že v tipovací soutěži nemohla hrát roli taktika, tak se velmi mýlí. Po většinu soutěže jsme měli možnost sledovat, jak tipuje průběžně první desítka v aktuálním pořadí, jak tipuje redakce a jak tipujeme my všichni ostatní. Redakce i první desítka tipovala v 95 % vždy až v den etapy. Někteří z nejlepších si to nechávali zásadně až na poslední hodinu před startem.

Tipovací soutěž Tour de France 2017 obr. 4

Věříme, že tipovací soutěž byla výtečným osvěžením při sledování TdF. Byla stejně napínavá jako reálná Tour, i když favorité se profilovali velmi záhy a před poslední etapou už bylo jasné, kdo bude vítězem (stejně jako v reálné Tour de France).

Již teď se můžete těšit na tipovačku z letošní Vuelty. Doufáme, že u toho budete opět s námi!

Závěrem se sluší vyhlásit vítěze

  1. František Bednár – 322 bodů
  2. František Volf – 318 bodů
  3. Ivča Stupková – 290 bodů

Kompletní výsledky zde.

Hlavní cena – balíček v hodnotě 2649 Kč

Vyhrává František Bednár – 322 bodů

  • Cykloset v hodnotě 1650 Kč – z nabídky našeho eshopu.
  • Knihu Příběh Tour de France v hodnotě 499 Kč – aktuální novinku, která vyšla v červnu 2017 – věnovala společnost Slovart, s.r.o. – vydavatel knihy
  • Poukázku 500 Kč do restaurace Kolonial v Praze – věnovala společnost BISTRO KOLONIAL s.r.o. – restaurace pro milovníky cyklistiky

Nejvíce správných tipů – 500 Kč poukaz do restaurace Kolonial

Vyhrává František Volf – 9 správných tipů

Cena útěchy – kniha Příběh Tour de France

Vyhrává Vladimír Kantuš – tip na 18 etap

Vladimír neposlal tip pouze na tři etapy. Zaslouženě tedy vyhrává.

Šťastná poražená

Jelikož naše hlavní cena zřejmě pofrčí až na Slovensko, tak se vítěz soutěže rozhodl vzdát se poukazu do restaurace. Poukaz si samozřejmě nenecháme a věnujeme ho 3. nejlepšímu tipérovi soutěže.

Poukaz dostává Ivča Stupková – 3. v pořadí

Celkový souhrn tipovací soutěže

Tipovací soutěž Tour de France 2017 souhrn