Vuelta začíná neutralizovanou časovkou týmů

nabor

Takhle si organizátoři start Vuelty 2015 určitě nepředstavovali. Po protestech účastníků a obavách z bezpečnosti byla 7,4 kilometrů dlouhá týmová časovka do Marbelly neutralizována. Pojede se tak jen o etapovou výhru.

Zkouška proti chronometru míří z Puerto Banús do Marbelly. Zatímco rovný profil vrásky nikomu nedělá, velká část cesty včetně samotného závěru odehrávající se na nepříliš cyklistických plážových cestách vzbudila v posledních dnech vlnu protestů. Nakonec tak padlo rozhodnutí započítat výsledné časy jen do týmové klasifikace, mezi favority však v celkovém pořadí žádné mezery nevzniknou.

Jedinou dobrou zprávou pro závodníky je, že ve slunné Andalusii nebudou muset čelit dešti. Teploty se budu pohybovat kolem třicítky, vzledem k večernímu načasování etapy však spíše pod ní.

profile-01 vuePři její krátkosti a technické záludnosti nemá týmová časovka zcela jasné favority. Zařadit mezi ně ovšem určitě musíme Trek s Fabianem Cancellarou, rychlými bratry Van Poppelovými, Irizarem či Stuyvenem. Po nezdaru z Tour bude chtít svou image spravit australská Orica stejně jako další převážně rychlostně orientovaný tým – německý Giant.

Tradičně silné jsou týmy Tinkoff-Saxo a Movistar, oba takřka jistě zajedou do desítky a možná i výše. Potenciální černé koně je pak třeba hledat v Etixxu, kterému sice chybí Tony Martin, avšak orientaci belgické stáje naprosto vyhovuje ztížený terén.

Časovka odstartuje v 18:45 a až do půl deváté ji budete celou moci sledovat mimo jiné na Eurosportu.