Vuelta se rozloučí s Galicií další zvlněnou etapou

nabor

Týden na severozápadě Španělska se chýlí ke konci. A ani dnes peloton vcelku do cíle nedojede.

Profil 7. etapy VueltyOdstartuje se v obci Maceda, na dohled od startu celé Vuelty. Pak vzhůru na východ, do Castile y León. V této autonomní komunitě leží Puebla de Sanabria, kam po 158,5 kilometrech dorazí sedmá etapa. Výzva dne se jmenuje Alto de Padornelo (7 km, 3,2 %) a najdeme ji 18,5 km před cílem. Kdo ji přejede, nemůže však ještě jásat, neboť závěrečný půlkilometr stoupá do 5 % a předchází jej tři mosty a při nájezdu do stoupání zatáčka o 180 stupňů.

Puebla de Sanabria leží skoro tisíc metrů nad mořem. Jedná se o centrum comarcy (tedy nejnižší španělské správní jednotky) Senabria. Žije tu jen 1500 obyvatel, obec má však krásné historické jádro a nachází se u jezera Lago de Sanabria se stejnojmenným národním parkem.

Meersman bude patřit v tomto terénu opět mezi největší hrozby. To samé platí o Fellinem a nepovedený včerejšek by mohl napravit Movistaru Valverde, pokud ovšem před zítřkem nebude šetřit síly.

Sbaragli, Van der Sande, Cort Nielsen, ale v případě Meersmanových nesnází i Zdeněk Štybar patří k širokému poli jezdců, již mohou uspět z pelotonu rovněž. Ani dnes se nedá vyloučit úspěch úniku.

Sedmá etapa Vuelty začne ve 13:43. Naše facebooková soutěž pokračuje a odvážným štěstí (někdy) přeje. Přenosy od tří, dojezd po půl šesté.