Volta ao Algarve a návrat krále

nabor

42. ročník portugalského závodu Volta ao Algarve em Bicicleta nabídne 5 etap. 2 horské, 2 zvlněné a jednu časovku. Na startovní listině jsou zvučná jména, ale jedno ční vysoko nad nimi a to jméno Alberta Contadora, jednoho z nejúspěšnějších cyklistů posledních let. A pro druhé místo si rozhodně nepřijel. Překazit se mu to pokusí jezdci jako Aru, Pinot, Thomas, Uran, Schleck a další.

První etapa – Lagos › Albufeira (163 km)

První etapa nabídne zajímavý profil nahoru dolu. Šanci na vítězství má kde kdo. Uspět může celodenní únik, nástup v závěrečných kilometrech nebo dojde na spurt větší skupiny.

Stage-1

Druhá etapa – Lagoa › Alto da Fóia (198 km)

Teprve začátek závodu a hned naprosto brutální etapa s dojezdem na kopec. Dvě prémie 3. kategorie, jedna 2. kategorie a závěrečná „jednička“ budou ve spojení s tratí dlouhou 198 km opravdu náročné. Šanci vyhrát a získat náskok před časovkou má především Alberto Contador, Fabio Aru (Astana), Thibaut Pinot (FDJ) a obhájce Geraint Thomas (Sky).

Stage-2

Třetí etapa (časovka) – Sagres › Sagres (18 km)

18 km dlouhá, převážně rovinatá jízda proti chronometru je jako dělaná pro Cancellaru (Trek), Martina (Etixx) či Dowsetta (Movistar). A nejspíše ji také jeden z této trojice vyhraje. Favorité na celkové pořadí zřejmě moc neztratí, ale určitě ji pojedou naplno a pokusí se získat nějakou tu vteřinku na ostatní.

 

Stage-3

Čtvrtá etapa – S. Brás de Alportel › Tavira (194 km)

V této lehce zvlněné a zřejmě nejlehčí etapě se očekává dojezd větší skupiny. Dvě prémie 3. kategorie by neměly pelotonu nadělat příliš problémů. Vítězství by se mohli dočkat Navardauskas (Cannondale), Vanmarcke (Lotto-Jumbo), Theuns (Trek) či možná André Greipel (Lotto-Belisol) pokud se udrží v pelotonu.

Stage-1455535170

Pátá etapa – Almodôvar › Alto do Malhão (169 km)

Poslední etapa Volta ao Algarve rozhodne. Dvě prémie 2. kategorie a dvě 3. by měly balík pořádně nadělit. Jestli bude někdo z favoritů před etapou ztrácet, bude muset vsadit vše na útok daleko před cílem. Slavit by mohl Contador nebo Aru.

Stage-5

Favorité na vítězství

Alberto Contador (Tinkoff)

Fabio Aru (Astana)

Rigoberto Uran (Cannondale)

Thibaut Pinot (FDJ)

Geraint Thomas (Team Sky)

Frank Schleck (Trek-Segafredo)

Robert Gesink (LottoNL-Jumbo)