Viviani bude bránit dres v Nervesa della Battaglia

nabor

Po včerejšku ztrácí Sam Bennett v bramboříkové, či chcete-li fialové, bitvě už jen 22 bodů. Odolá Viviani irskému ataku ve třinácté etapě, jejíž o něco snazší profil by mu měl svědčit?

13. etapa profil Giro dItalia 2018Startovat se tentokrát bude ve Ferraře. Příjmení Ferrari („Kovář“) je také v italštině velmi běžné. Zakladatel slavné automobilky Enzo ani spurter Roberto ovšem odsud nepocházejí. Zato Michele Ferrari ano – ten známý milovník pomerančového džusu a EPO, jehož klienty byli Armstrong či Cipollini. Dnešek ve znamení Pádské nížiny by více svědčil druhému jmenovanému. Letecké záběry na Benátky a Padovu, mezi nimiž se peloton prosmýkne v polovině etapy, budou dlouho hlavním zdrojem vzrušení.

Spurteři však přeci budou muset čelit jedné drobné výzvě. I dnes se cílové město představí nejprve „nanečisto“, 30 kilometrů od cíle. A na okruhu zpět bude čekat další čtvrtá kategorie. 19,3 km od cíle by ale mírné Montello (2,9 km, 3,9 %) nemělo přinést komplikace. Závěr je navíc technicky jednoduchý. Nervesa della Battaglia je světu známá hlavně díky Ai Pioppi, restauraci s malým zábavním parkem na lidský pohon.

Pozici favorita číslo jedna si včera vydobyl Sam Bennett. Elia Viviani je poprvé spíše v roli vyzyvatele. Bonifazio, van Poppel, Modolo, Venturini, Belletti, Planckaert, Gibbons a spol. dál čekají na souběžné zaváhání obou mágů spurtu.

Pokud by snad vítězem přece jenom měl být uprchlík, jsou ve hře Wellens, Martin, Lutsenko… Zítra je ale taky den a ne ledajaký. Minimálně někteří útočně ladění jezdci se pošetří v naději na triumf z Monte Zoncolan.

Třináctá etapa Giro d’Italia 2018 startuje ve 12:55 (nultý kilometr ve 13:00). Stoupání na Montello by mělo začít v 16:41 a finiš tentokrát vychází v propočtech na 17:12.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku!