Větrný dojezd k laguně otestuje Ackermannovy bramboříky

nabor

Další spurt a oproti včerejšku dvojnásobná porce fialových, respektive bramboříkových bodů čeká v cíli třetí etapy Gira. To prozrazuje její rovinatější profil. Na druhou stranu vítr rozhodně neustane a pro rychlé muže bude hlavní překážkou.

K východu natočenou italskou botou se dnes pojede dále na jih. Po 200 kilometrech se díky tomu peloton objeví až u Tyrhénského moře. Po cestě bude muset zdolat ještě v první polovině etapy dvě neklasifikovaná stoupání (6,6 km do 5,5% a 2,4 km do 5,1 %), mezi nimiž bude na 63,5. kilometru v Poggibonsi umístěna sprinterská prémie. 52,5 kilometrů od cíle cyklisté dorazí do Grosseta, centra dnešní cílové provincie, a na bonifikační prémii se utkají o vteřiny (a stejně jako v Poggibonsi také o body do zvláštní klasifikace, do níž se v každé etapě počítají zisky z obou druhů rychlostních prémií).

Mapa dojezdu 3. etapy Giro d'Italia 2019 (Orbetello)O 15 kilometrů později přijde jediná vrchařská prémie dne (2,6 km, 4,7 %) a pak konečně vzhůru dolů k Orbetellu. Orbetello je městem, ovšem také a především lagunou, která dává domov plameňákům, volavkám a řadě druhů ryb, ať už jde o mořčáky, cípaly či cejny. S Beaufortem řečeno tu povane silný vítr, v nárazech mírný vichr, tedy 60 km/h. Mezi pátým a druhým kilometrem od cíle bude cyklisty týrat z boku. A co je obzvláště nevlídné, trasa dále povede po umělém náspu přímo do protivětru a skrze šikanu na 400 metrů dlouhou cílovou rovinku. Vítěz tedy bude potřebovat týmovou podporu a medvědí sílu.

3. etapa Giro 2019

Včerejší závěrečný duel Ackermann versus Viviani by se mohl opakovat. Ewan, Gaviria, Démare a Cimolai rovněž potvrdili své kvality. Zaváhání bude chtít napravit worldtourový otloukánek Dimension Data. Gibbons neměl nohy, Nizzola zradila technika.

Do spurtu se ve druhé etapě nedostal také Modolo, stoupání nepřejeli Moschetti, Mareczko ani Lonardi, na něhož by mohlo vsadit Nippo Vini Fantini. Po pravdě však není příliš pravděpodobné, že v těžkých podmínkách domácí outsideři poodhalí více svého potenciálu.

Třetí etapa Giro d’Italia 2019 startuje ve 12:09. Po hodině přijdou první přenosy. Kolem čtvrt na pět by jezdci měli dojet na bonifikační prémii a o další hodinu později by se již mělo tleskat etapovému vítězi.

Soutěž